Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4750
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śniadanie z posłem

Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2019, 5:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Śniadanie z posłem
Fot. Przemek Kaczałko
Debiutujący w ławach sejmowych Robert Obaz otworzył swoje główne biuro poselskie w Jeleniej Górze. Lokal znajduje się przy ul. Klonowica 2 (pok. nr 10), a polityk Nowej Lewicy zaprasza mieszkańców do współpracy. Z okazji otwarcia biura odbyło się śniadanie prasowe, na którym mieszkaniec Goduszyna opowiadał o pierwszych wrażeniach z budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Co poniedziałek będziemy zapraszać różne grupy społeczne, żeby porozmawiać o tym, czego oczekują od posłów - zapowiada Robert Obaz, który deklaruje też stałą współpracę z mediami, aby w odróżnieniu do niektórych polityków nie pojawiać się tylko w ostatnich miesiącach przed kolejną kampanią wyborczą.

Główne biuro polityka Wiosny (wkrótce połączonej partii z SLD pod wspólną nazwą Nowa Lewica) znajduje się w Jeleniej Górze. W poniedziałki będzie czynne w godzinach 8:00 - 19:00, a od wtorku do piątku od 10:00 do 16:00. Dyrektorem biura jest Marcin Soboń. Drugie biuro będzie się znajdować w Legnicy, ale zapowiadane są też biura społeczne w mniejszych miejscowościach okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Jak zapewnia poseł, będzie się spotykać z mieszkańcami nie tylko w swoich biurach, lecz zamierza również dojeżdżać do zainteresowanych - ostatnio spotkał się m.in. z mieszkańcami Chmielenia, którzy chcą budowy chodnika w ich miejscowości.

Chcę być bliżej ludzi, rozmawiać o tym, czego potrzebują i na tej podstawie budować to, co powinno się zmienić w Sejmie - mówił R. Obaz, który ma już za sobą pierwsze posiedzenia. - Dla mnie to okres rozpędowy. Pierwsze posiedzenie to stres, ale jest już lżej. Trzeba się nauczyć pewnych rzeczy. Niektóre sprawy zupełnie mnie zaskakują, jak to, że komisje trwają w trakcie obrad Sejmu - stąd pusta sala, bo posłowie są często na komisjach - opowiadał polityk lewicy.

Robert Obaz trafił do Komisji ds. Polityki Senioralnej oraz Komisji ds. Petycji. Jak zapewnia, bardzo ważną kwestią ponad politycznymi podziałami powinna być sprawa dojazdu do Kotliny Jeleniogórskiej i liczy na współpracę z pozostałymi przedstawicielami okręgu wyborczego nr 1.

Twoja reakcja na artykuł?

16
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group