Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Smyczkowy sukces utalentowanej artystki

Środa, 12 grudnia 2007, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Smyczkowy sukces utalentowanej artystki
Fot. Archiwum
Drugie miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów zajęła Małgorzata Wasiucionek, młoda skrzypaczka, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Jeleniej Górze. To kolejne laury czyniącej coraz większe postępy jeleniogórskiej instrumentalistki.

Zawody były silnie obsadzone. Do przesłuchań pierwszego etapu zgłosiło się w starszej grupie 48 uczestników. – Zdecydowaną większość z nich stanowili przedstawiciele z najlepszych ośrodków takich jak Warszawa, Poznań, Kraków – uczących się w szkołach talentów – poinformował Wiktor Wasiucionek, ojciec Małgorzaty.

Jelenią Górę reprezentowały dwie uczennice z klasy Ludmiły Sołowiewicz: Małgorzata Wasiucionek i Joanna Maciejewska. Przeszły do drugiego etapu. W finale M. Wasiucionek musiała oddać palmę pierwszeństwa jedynie Marcie Kowalczyk z Warszawy. Zajęła drugą lokatę ex aequo z Audrey Kibou Massaka z OSM im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

To kolejny sukces młodej skrzypaczki po występie w Gdańsku, gdzie zdobyła trzecią lokatę na Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Skrzypcowym. Między konkursami została również stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i zagrała krótki recital podczas wręczania stypendiów w Wielkiej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie.

Gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group