Nie do poznania zmienił się parter siedziby DODN przy ul. 1 Maja 43. Po ekspresowo wykonanej przebudowie wnętrz i ich remoncie, już urządzono pomieszczenia, w których od września regularnie będą się odbywać niekonwencjonalne zajęcia dla dzieci i młodzieży. – Mamy już część wyposażenia, w tym rozmaite przyrządy i pomoce naukowe, choćby nowoczesną… stację meteorologiczną – mówi Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN. Są też komputery z oprogramowaniem oraz inny sprzęt nie tylko multimedialny.
W sali Multi-Dziecko przeznaczonej dla najmłodszych uczniów jest wykładzina z układem ulic miasteczka drogowego oraz inne gry i zabawy do wychowania komunikacyjnego. W innych pomieszczeniach, które będą areną zajęć z cyklu Multi-sztuka zainstalowano już keyboardy oraz inne zabawki interaktywne, w tym nowoczesną tablicę.
– 18 czerwca czwórka naszych pracowników wyjeżdża na szkolenie do Izraela. Później już tu na miejscu będą się odbywały kursy dla osób, które będą obsługiwały multicentrum – zapowiada Zygmunt Korzeniewski. Cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół z Jeleniej Góry i ościennych miejscowości zaczną się od września.
A już dziś i jutro (sobota) pedagodzy zbiorą się na konferencji pod hasłem „Transgraniczne Centrum Edukacji Interaktywnej – skok w nowoczesność”. Uczestnicy zapoznają się z multimedialnymi środkami dydaktycznymi w pracy nauczyciela. Katarzyna Kabat opowie o multicentrum w teorii i praktyce, a Z. Korzeniewski przedstawi zależności między kompetencją komunikacji pedagoga a skuteczną edukacją. Jutro areną konferencji będzie kino „Lot”. W programie: wykład o sztuce jako uniwersalnym języku przekazu (Janina Sarzyńska), a także prezentacja na temat mediów we współczesnej szkole i przedszkolu (Bogusława Bogucka).
Jeleniogórskie multicentrum będzie kosztowało ponad dwa miliony złotych. Wszystkie pieniądze pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego.