Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5224
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skąd pieniądze na remont Teatru Norwida?

Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 7:40
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2016, 8:15
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Skąd pieniądze na remont Teatru Norwida?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Za dwa tygodnie Miasto złoży wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie remontu Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. To priorytetowe zadanie w ramach ZIT–u. Szacowany koszt tej inwestycji to 13,6 mln zł. Jaki jest zakres prac?

Teatr to obiekt zabytkowy, bez remontu od wielu lat. Stąd tak duże koszty inwestycji i szeroki zakres prac. – Wniosek zakłada skupienie się przede wszystkim na scenie, która przejdzie gruntowną przebudowę. Ma ona zostać zautomatyzowana, zyskać nowe oświetlenie, metalową kurtynę chroniąca ją przed pożarem czy nowe wyposażenie – mówi Jadwiga Osińska, kierownik Referatu Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Odnowiona zostanie także widownia i boczne pomieszczenia, wymienione zostaną stare okna, elewacja zostanie odremontowana i pomalowana. Do tego dochodzi wymiana instalacji: centralnego ogrzewania, wodna, przeciwpożarowa i inne – dodaje.

Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i będzie miał windę.

Jeśli Miastu uda się zdobyć pieniądze z RPO, prace rozpoczną się od września br. i zakończą w sierpniu 2018 roku. Na decyzję o przyznaniu środków trzeba jednak poczekać do czerwca br. Co prawda Jelenia Góra określiła to zadanie w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej jako priorytetowe i członkowie aglomeracji to zaakceptowali, ale o pieniądze z programu „Dziedzictwo Kulturowe” mogą się starać również stowarzyszenia czy parafie. A ogólna kwota przeznaczona na ten cel w RPO cel to 16 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group