Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 7648
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: “Single po japońsku” w lutym w Gołębiewskim

Wtorek, 29 grudnia 2015, 8:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 stycznia 2016, 15:54
Autor: Manu
Karpacz: “Single po japońsku” w lutym w Gołębiewskim
Fot. Archiwum Teatru MY Productions
13 lutego (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu wystawiony zostanie gościnny spektakl “Single po japońsku” pióra Marcina Szczygielskiego w wykonaniu Teatru MY Production, w reżyserii Olafa Lubaszenko, z udziałem Katarzyny Maciąg, Anny Muchy, Wojciecha Medyńskiego i Lesława Żurka. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest firma EMY. Rezerwacja telefoniczna: 533–509–857, e–mail: scenateatralna@gmail.com.

- Witajcie w korporacji! Słowo “wolność” wydaję się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, na sens i celowość działań, czy też na szczęście. Tak wygląda normalne korporacyjne życie - a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Magda (w tej roli Katarzyna Maciąg), Nirek (Lesław Żurek), Joanna (Anna Mucha) i Sebastian (Wojciech Medyński) – członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Gdy okazuję się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel - tym razem pochodzący z Japonii - a obowiązującym strojem staję się... kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia - i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu.

Po ciepłym przyjęciu wcześniejszego przedstawienia “Singli i Remiksów”, spod pióra Marcina Szczygielskiego wyszła kontynuacja tej współczesnej komedii pomyłek - “Single po japońsku”. Jest to farsa, która przedstawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. A wszystko to w dekoracjach i kostiumach, rodem z kraju kwitnącej wiśni. Scenografem jest Wojciech Stefaniak, kostiumy natomiast opracował - Tomasz Jacyków.

Tekst sztuki napisał Marcin Szczygielski, dziennikarz i grafik, autor sztuk teatralnych (“Berek, czyli upiór w moherze”, “Wydmuszka”, “Furie”, “KalLas”, “Kochanie na kredyt”) i powieści zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.

Reżyseruje Olaf Lubaszenko, znany przede wszystkim jako “mocna postać” kina (aktor, reżyser, producent filmowy), który ma na swoim koncie także reżyserię (np. “Kochanie na kredyt” Marcina Szczygielskiego) w teatrach: warszawskich (Muzycznym “Roma”, Na Woli i Capitol) oraz w Poznaniu (Nowym) oraz Gdyni (Muzycznym im. Danuty Baduszkowej).

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
965
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group