Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6773
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siłowanie na rękę w SP 8

Sobota, 26 stycznia 2013, 14:04
Aktualizacja: 14:06
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Siłowanie na rękę w SP 8
Fot. użyczone
W miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, odbyły się już III Noworoczne Mistrzostwa w Siłowaniu na Rękę. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na listach pojawiło się blisko 100 uczniów, jednak „epidemia” grypy spowodowała, że na starcie stanęło około 65 osób.

- W tym roku postaraliśmy się o przygotowanie specjalistycznych stołów do siłowania. Zainstalowane na nich zostały drążki oraz gąbki pod łokcie, i z tego miejsca chciałbym podziękować kierownikowi szkoły Panu Arturowi Kasperowiczowi oraz Panu konserwatorowi Ewarystowi Cichemu za pomoc. Zawody przebiegały w całości w walce fair play. Uczniowie mogli sprawdzić swoja siłę w ramach zdrowej, sportowej rywalizacji. W imprezie brały udział klasy IV, V, oraz VI w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. W tym roku nagrodami były niepowtarzalne dyplomy oraz nagrody rzeczowe za miejsca I, II, III. Była to już trzecia edycja jak się okazało bardzo trafionego projektu sportowego, Dzieci już od września tego roku szkolnego wypytywały się o to, kiedy odbędą się zawody w siłowaniu. Wpisały się one zdecydowanie na stałe w ofertę sportową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. Można śmiało powiedzieć, iż SP8 jako jedyna szkoła w miescie Jelenia Góra, oferuje swoim uczniom udział w wewnątrzszkolnych, nietypowych zawodach sportowych. W tym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego maja w swojej ofercie dla uczniów takie zawody jak: Przeciąganie liny, MasWrestling, Triathlon, Igrzyska LA, StrongMan – relacjonuje Paweł Łukaszewicz, organizator zawodów.

Końcowa lista zwycięzców:

KATEGORIA CHŁOPCÓW

Klasy VI:
I miejsce: Tomasz Piłat
II miejsce: Błażej Chyła
III miejsce: Kacper Zawisła

Klasy V:
I miejsce: Rafał Kęsek
II miejsce: Gracjan Krawiec
III miejsce: Sebastian Kempa

Klasy IV:
I miejsce: Damian Sasiela
II miejsce: Kacper Śliwka
III miejsce: Dawid Łapiński

KATEGORIA DZIEWCZĄT

Klasy VI:
I miejsce: Lidia Żeromska
II miejsce: Dominika Jarkowiec
III miejsce: Nikola Kubiak

Klasy V:
I miejsce: Zuzanna Michałek
II miejsce: Monika Bagińska
III miejsce: Dagmara Tara

Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Paweł Łukaszewicz, Jacek Kołodziejczyk, Agnieszka Gigiel

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group