Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5530
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/BAUTZEN: „Siedem grzechów głównych”: sukces w Bautzen

Czwartek, 13 stycznia 2011, 12:59
Aktualizacja: 21:10
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA/BAUTZEN: „Siedem grzechów głównych”: sukces w Bautzen
Fot. Organizator
Bardzo udanym okazał się eksperyment sceniczny, czyli inscenizacja taneczno–teatralna powstała na motywach sztuki Bertolta Brechta „Siedem grzechów głównych” w reżyserii Łukasza Dudy, opiekuna Teatru Odnalezionego z Jeleniogórskiego Centrum Kultury, wystawiona na scenie Burgtheater w Bautzen.

Przedstawienie jest efektem zakończenia międzynarodowego projektu "aufTAKT - Theater geht Tanzen" realizowanego przez Społeczno-kulturalne Centrum Steinhaus w Bautzen we współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Spektakl powstał w Bautzen podczas pięciodniowych warsztatów taneczno-teatralnych, w których uczestniczyli tancerze hip-hopu z jeleniogórskiej Szkoły Tańca Nowoczesnego „Gregory” Grzegorza Gigiela oraz tancerze breakdance i tańca nowoczesnego z Bautzen, Drezna i Lipska.

Razem stworzyli polsko-niemiecką grupę teatralną Move Together. Widowisko reżyserowane przez Łukasza Dudę zainspirowane zostało dziełem scenicznym Bertolta Brechta „Siedem grzechów głównych”, mniej znanym w Polsce jak głównie jego trzy tytuły - „Kariera Artura Ui”, „Matka Courage i jej dzieci” i „Opera za trzy grosze”. Muzykę skomponował polsko-niemiecki zespół pod opieką Torstena Wiegela.

Polsko-niemiecki zespół teatralny Move Together w ramach projektu wystąpi jeszcze kilkakrotnie podczas tournée po kraju i Niemczech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group