Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5501
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Seniorze, nie daj się oszukać – debata o bezpieczeństwie

Czwartek, 25 czerwca 2015, 10:26
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2015, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Seniorze, nie daj się oszukać – debata o bezpieczeństwie
Fot. Przemo
Jak zminimalizować ryzyko padnięcia ofiarą oszusta dowiedzieli się wczoraj (24.06) seniorzy, którzy wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, a także Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urząd Miasta. Na spotkanie w Książnicy Karkonoskiej przybyli przedstawiciele wielu organizacji, a także mieszkańcy.

Debatę podzielono na dwie części: wystąpienia zaproszonych gości oraz ogólna dyskusja. Poruszono różnego rodzaju kwestie bezpieczeństwa, którymi osoby starsze powinny się kierować w życiu codziennym. Omawiano metody jakimi posługują się przestępcy, m.in. stosując metody: na wnuczka, na policjanta, listonosza, pracownika socjalnego, itp.

- Takie oszustwa zdarzają się coraz częściej. Niestety z ubolewaniem stwierdzam, że nasi jeleniogórscy seniorzy mimo wiedzy na temat tego, w jaki sposób oszustwa są popełniane, mimo wszystko dają się nabrać i przekazują często oszczędności swojego życia – powiedziała prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Magdalena Kolasińska dodając, że sprawcy są bardzo trudni do wykrycia ze względu na stosowane przez nich techniki.

Podczas spotkania komendant Komendy Miejskiej Policji insp. Zbigniew Markowski podkreślał, że policjantom najtrudniej jest w obecnych czasach dotrzeć do seniorów, dlatego organizowane są takie spotkania. W dobie internetu i wszelkiego rodzaju środków przekazu, seniorzy często pozbawieni są dostępu do informacji, dlatego apelował, by obecni na tego typu spotkaniach rozpowszechniali wiedzę, którą nabędą, a także zapraszali do swoich instytucji policjantów, którzy chętnie poprowadzą kolejne debaty i kursy w celu poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych.

Głos w debacie zabrali również: dyrektor Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Jeleniej Górze oraz Kierownik Sekcji Żywienia, żywności i przedmiotów użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Sybiraków, Związku Pszczelarzy, Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” oraz Domu Pomocy Społecznej z ul. Kilińskiego, a także Rada Seniorów i oraz przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group