Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6420
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sejmik niepełnosprawnych składa skargę na prezydenta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 października 2010, 7:29
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 8:02
Autor: Angela/TEJO
Stanisław Schubert na wtorkowej sesji rady miasta.
Fot. TEJO
Władze KSON–u złożyły oficjalną skargę do rady miasta na prezydenta Jeleniej Góry. Zarzucają Markowi Obrębalskiemu, że burzy on dotychczasowe ustalenia dotyczące przeprowadzki instytucji do nowego obiektu i nie dotrzymuje ustalonych terminów. Zastępca szefa miasta Jerzy Lenard przekonuje, że zarzuty nie mają podstaw: remont budynku zakończy się za tydzień.

Na wtorkowej sesji rady, w obecności prezesa KSON-u Stanisława Schuberta i przedstawicieli organizacji, radni interpelowali w sprawie napięć na linii: sejmik – prezydent miasta. Niepokój wyrazili: Józef Sarzyński, Piotr Miedziński i Wojciech Leszczyk. Sarzyński zasugerował, że w sprawie KSON toczy się „nieczysta gra”.

Sejmik zarzuca prezydentowi Markowi Obrębalskiemu niedotrzymanie obietnic i burzenie dotychczasowych ustaleń. Zdaniem Stanisława Schuberta remont obiektu, który miał się już zakończyć, jeszcze nie został rozpoczęty. Prezes KSON- u mówi, że zgodnie z obietnicami władz miasta sejmik miał się przenieść do nowej siedziby do końca września br. Ponadto prezydent chce obecnie przenieść do nowego lokum inne stowarzyszenia, czego zdaniem prezesa we wcześniejszych ustaleniach nie było.

Tymczasem zastępca prezydenta Jerzy Lenard, zapewnia, że remont budynku po przychodni VITA na Osiedlu Robotniczym ma się zakończyć za tydzień. Najpóźniej za dwa tygodnie na ręce prezesa Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i przedstawicieli innych stowarzyszeń ma trafić projekt umowy dzierżawy tego obiektu.

– Prace idą tam pełną parą. Obecnie wykonano już większość z nich. Wymieniono elektrykę, wyremontowano dach i obiekt wewnątrz, uruchomiono kotłownię i podłączono liczniki – wymienia wiceszef miasta Jerzy Lenard. – Nie zrobiono natomiast tych prac, które wymagają zezwoleń na budowę. Na uzyskanie tych dokumentów, zgodnie z procedurą prawną trzeba bowiem poczekać. Chodzi dokładnie o poszerzenie drzwi do toalety i wyjścia z drugiej strony budynku oraz wybudowanie podjazdu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Obecnie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych ma swój przenośny podjazd i z niego będzie korzystał do czasu wybudowania podjazdu stałego – mówi Jerzy Lenard. Wiceszef miasta dodaje, że od początku była mowa o przeniesieniu do budynku po byłej przechodni VITA nie tylko Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, ale również wszystkich innych stowarzyszeń działających w budynku przy ulicy Grabowskiego.

Wartość kosztorysowa remontu budynku to około 34 tys. zł. Realne koszty będzie można jednak podliczyć dopiero po zakończeniu robót. Skarga KSON na Marka Obrębalskiego zostanie rozpatrzona przez radę w specjalnym trybie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~ 1-10-2010 7:57
To jest stary chwyt Schuberta! Stosuje go od zawsze! Tym razem zaraził Wojtka i Piotrka, bo stara wyga Sarzyn wie o co chodzi! Schubert chce zaistnieć za wszelką cenę! a potem szantażować i ... kręcić swoje lody. Schubert doskonale czuje jaki jest klimat polityczny i na tym jedzie! Panowie bądźcie czujni bo następnym razem skargę złoży na was!
~solo 1-10-2010 8:33
Schubert rozejrzał się co w trawie piszczy i zaczyna działać.Trzeba się znowu ustawiać (nie mylić z interesem niepełnosprawnych).Jak można ludzi niepełnosprawnych i ich interesy wpychać do brudnej polityki!!Nieładnie panie Schubert,oj nieładnie!Czyje interesy,oprócz oczywiście swoich, pan reprezentuje!!
~xxx 1-10-2010 9:21
jakby nie mogli wcześniej... ale wiadomo przed wyborami cos wygramy
~MarianoItaliano 1-10-2010 9:27
znam kilka osób niepełnosprawych którzy naprawde cierpia i siedza w domu przyzywczaili sie i pogodzili sie ze swoim losem i wiecie co ich najbadziej wkurza? Ci ludzie co niby ich reprezentuj i mówią w ich imieniu...
~do solo 1-10-2010 9:37
Do czego ma Szubert się ustawiac? Może módl się o zdrowie swoje,bo o inne rzeczy za póżno!!!!!!!!
~? 1-10-2010 9:44
Czy ktoś wie ile osób niepełnosprawnych płaci składki w KSON? ile osób złożyło deklarację członkowską? Ciekawe ile osób reprezentuje S.Sch. Może warto zapytać u źródeł? Bo wielu niepełnosprawnych wyraźnie odcina sie się od KSON!
~Kubicusss 1-10-2010 9:54
A dziwisz się że się odcina ? ten koleś to jak Radna Pani Ragiel cały czas popiera tych co czuje że wygra :D
Menes 1-10-2010 10:28
Tak czy siak, to i tak Obrębalski to kupa śmiechu!!!
~czynownik 1-10-2010 11:03
"Świetne" zakończenie kadencji Obrębalskiego. Szkoda, że tak późno, lepiej byłoby jak by odszedł po paru miesiącach.
~ 1-10-2010 11:18
Masz rację Kubicusss. Wystarczy jedno spojrzenie na panią Ragiel - widać tylko głęboki katolicyzm.
~do Menes'a 1-10-2010 11:22
Masz rację! Jedynie Obrębalski zapewnia nam radość, bo nareszcie widać jak miasto zaczyna żyć.
~do Kubicuss 1-10-2010 12:17
Twoja niepełnosprawność i kolegi z 11:18 ma związek z niedowidzeniem. Pani Ragiel to ciepła i piękna kobieta, która pomogła wielu niepełnosprawnym, wystarczy zapytać. Wasze schorzenia leczy okulista, polecam dr. Karol Nowacki.
~dzialo 1-10-2010 12:48
..czytam te teksty ociekające jadem , jestem osobą zupełnie bezstronną i żal mi was wszystkich. Kim trzeba być , żeby ziać taką nienawiścią do drugiego człowieka?! Naprawdę współczuję P. Schubertowi ,że musi coś takiego czytać. A do was kieruję apel- zastanówcie się skąd w was tyle destrukcyjnych emocji.....
~do działo 1-10-2010 13:07
większość opinii nie jest "destrukcyjnymi emocjami" tylko żywą prawdą!
~Obywatel 1-10-2010 15:40
Na miejscu KSON-u też bym złożył skargę, nie dość że chciał dać ponad dwudziestu procentom obywateli Jeleniej Góry budynek byłego komisariatu SM który zagrażał życiu pełnosprawnym a co dopiero niepełnosprawnym to jeszcze przedłuża okres przeniesienia KSON-u i chce by inne instytucje też tam miały swoje siedziby. Przecież tam mają chodzić ludzie o kulach i na wózkach więc potrzebują miejsca do tego by swobodnie się poruszać w miejscu gdzie mogą dostać jedyną pomoc a p. M. Obrębalski chce by tam miały też siedziby też inne instytucje które skutecznie będą przeszkadzać i zniechęcać niepełnosprawnych by odwiedzali nową siedzibę KSON dając im do zrozumienia że nie są proszonymi obywatelami naszego miasta.
~Pracus 1-10-2010 15:48
Stary chce i robi wszystko aby wypromowac lweicowca Urbanskiego. To jego zadanie. Pluc wszystkim w oczy i mowic jaka krzywda dzieje sie niepelnosprawnym.Wez sie sam do pracy i nie mac w glowach.
~do dzialo 1-10-2010 16:55
A ja współczuję wszystkim tym do których p.Schubert zieje nienawiścią i do których ma tyle destrukcyjnych emocji!I taki ktoś reprezentuje niepełnosprawnych ?Ciekawa jestem czy niepełnosprawni o tym wiedzą jak się nimi gra ,a nie dla nich.bUDYNEK NIE BĘDZIE PRZECIEŻ DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH TYLKO DLA KSON-u!
~gość12 1-10-2010 20:20
Czy ktoś w ogóle raczy zauważyć, że KSON to nie tylko Pan Schubert, którego tak wielu \\\"opluwa\\\". Przecież on sam nie podejmuje decyzj i nie prowadzi KSON. Zastanówcie się ludzie zanim komoś tak oczernicie publicznie. Współczuję rodzinie Pana Schuberta i jemu samemu, że muszą czytać takie przykre rzeczy. Kolejny raz potwierdza się, że najlepiej w Polsce nic nie robić, bo inaczej to zwsze znajdzie się grono \\\"SPRAWIEDLIWYCH\\\" i NAJLEPIEJ POINFORMOWANYCH\\\".
rymcycymcy 1-10-2010 21:33
A moze osoby niepelnosprawne nie potrzebuja "sprawnego" budynku ? :)
~----a ,to ci 1-10-2010 21:48
Panie ,Schubert, ile umow i terminow nie dotrzymal Pan wobec innych ludzi ????? Ma Pan odwage pokazywac swoja twarz???????/
~internauta 1-10-2010 21:50
A może obrońcy Schuberta, zanim będą się litować nad "biednym, uciskanym społecznikiem", zapoznałyby się z opiniami większości jeleniogórskich organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne... Oni nie chcą o nim nawet słyszeć, tak im życie uprzykrzył... (choć założę się, że te "pozytywy" pisze Schubert, Stryjewski i może jeszcze jakaś jedna osoba...) Obrębalskiego nie lubię, ale mi go żal... Niedługo łatwiej będzie wymienić mieszkańców JG, których Schubert nie skarżył, podawał do sądu itp, niż tych "niewinnych" w jego oczach...
~888 1-10-2010 21:56
Uwazam ,ze bardzo potrzebne jest dobre i wygodne miejsce na spotkania dla niepelnosprawnych osob ale ZMIENIC prezesa!!!!!!!!
~do 888 1-10-2010 21:59
Masz rację, trzeba tego gościa pogonić.
~pacz 1-10-2010 23:43
Każdy bywa piękny na swój sposób :D Kobieta o męskich dłoniach :D
~............ 2-10-2010 0:21
...zdjęcie oddaje charakter tego co tak zadziera nosa do góry, ten człowiek patrzy na wszystkich z góry, chociaż siedzi...
~ 2-10-2010 8:08
Internauta z godz. 21:50 najlepiej ujął ten problem! Najwyższy czas zmienić prezesa! Schubert będzie zatruwał innym życie dopóty, dopóki wszystkie organizacje wchodzące w skład KSON siedzą jak myszy pod miotłą (z lenistwa? bo przecież nie ze strachu?). Wybierzmy inną osobę (życzliwą) która będzie nam rzeczywiście pomagać a nie traktować nas jak karty przetargowe!
~Brunner 2-10-2010 8:10
ten prezes Schubert nadaje się na rzecznika ludożerców ale nie niepełnosprawnych...Temu Panu już dawno dziekujemy !
~mano mano 2-10-2010 12:31
Wojtek nie pchaj się tam! Co do ON,praca dla takich osób ma walor rehabilitacyjny-człowiek przebywa wśród ludzi,robi coś co nadaje sens jego życiu,nie myśli o swojej niepełn/chorobie,czuje się potrzebny a nie siedzi i gnije w 4 ścianach za 400zł renty,a czasami bez żadnych środków,bo ZUS nie uznał! A temu panu już podziękujemy!
~Przyjaciel 2-10-2010 14:16
ktoś kiedys powiedział (człowiek człowiekowi wilkiem ) jestem związany z sejmikiem od pięciu lat i znam sprawy bardzo blisko a to co wypisują ci pseudo internauci , bo są na okrągło ci sami niemacie zielonego pojęcia o czym piszecie w sejmiku Schubert sam nie decyduje dlatego też postaramy się złożyć skargę na opluwaczy do prokuratury wszystkie 11 organizacji jakie umieszczone są w Sejmiku dlatego też zanim coś napiszecie dobrze sie zastanówcie .DOŚC OPLUWANIA I NISZCZENIA INNYCH
~dyzio 2-10-2010 23:36
Ludzie co Wy nie wiecie o co chodzi !?Co to jest34tysiaki na jakis tam remont,w poruwnaniu z wartoscia dzialki z poniemiecka piekna willa!!! W centrum jeleniej.Obym sie mylil ,ze bedzie tam jakas kancelarja prawna!
~BMW 3-10-2010 19:09
Panie Prezesie, czy Pan jest w ogóle zatapialny?Wnukami zająć się, stare komusze czasy wspominać z rozczuleniem, a niepełnosprawnych zostawić w spokoju.
~Przyjaciel 3-10-2010 22:15
do BMW czasy komusze skończyły się 20 lat temu a teraz patrz co sie dzieje w świecie wielki czas zacząć żyć teraźniejszością a nie wspominać stare komusze a pomaganie niepełnosprawnym jest wielce szlachetne wielkie brawa dla takich ludzi którzy pomagają innym a nie tylko widzą same negatywy u ludzi którzy pomagają morze i ty byś spróbował komu kolwiek pomóc bezinteresownie w tedy pogadamy
~do przyjac. 4-10-2010 10:11
Przypomnij sobie "morze"jak wygląda słownik języka polskiego i dopiero "w tedy" pisz.
~zut 5-10-2010 14:00
bleblleble proponuję zająć się swoją pracą .........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group