Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2790
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Czwartek, 2 lipca 2020, 9:03
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 10:39
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
To nowa atrakcja dla turystów oraz miejscowych przygotowana przez Nadleśnictwo Świeradów. Jest nią niedawno otwarta w izerskim kurorcie ścieżka edukacyjna „Przygoda w górach”.

Inspiracją do wybudowania ścieżki był dawny tor saneczkowy, który znajdował się na Stogu Izerskim. Nowa ścieżka turystyczna jest dodatkową atrakcją czarnego szlaku turystycznego. Rozpoczyna się nad górną częścią Parku Zdrojowego i kończy na wysokości DW Czeszka. Łącznie mierzy ok. 1100 metrów. Trasa składa się z dwunastu stanowisk poświęconych dziedzictwu kulturowemu i przyrodniczemu Gór Izerskich i Żytawskich.

Ścieżka jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców naszych okolic i turystów niezależnie od wieku – mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów. - Tablice na stanowiskach zawierają nie tylko informacje, ale też konkretne zadania do wykonania, które ugruntują zdobyta wiedzę. Jeszcze w tym roku Nadleśnictwo Świeradów przygotuje aplikację mobilną z audiodeskrypcją, która znacznie pomoże w korzystaniu z trasy osobom słabiej widzącym, bądź dzieciom.

Ścieżka „Przygoda w górach” powstała dzięki dofinansowaniu z Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 – Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe. W ramach tego samego projektu została wybudowana wiata turystyczna przy ścieżce edukacyjnej Zajęcznik” oraz wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group