Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2305
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ścieki z Hotelu Chojnik zanieczyszczały środowisko

Niedziela, 11 września 2016, 7:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 września 2016, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Ścieki z Hotelu Chojnik zanieczyszczały środowisko
Fot. Przemek Kaczałko
Potwierdziły się nasze przypuszczenia dotyczące wycieku w pobliżu Hotelu Chojnik w Zachełmiu. O sprawie poinformowaliśmy za pośrednictwem starostwa powiatowego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, który dzięki wizji lokalnej dokonanej 3 tygodnie (!) po zgłoszeniu potwierdził, że jest to wyciek ścieków.

Sprawa, wraz z dokumentacją zdjęciową, została przekazana do WIOŚ 10 sierpnia br., jednak dopiero po trzech tygodniach instytucja odpowiedzialna za ochronę środowiska sprawdziła na miejscu stan faktyczny. Oto odpowiedź WIOŚ, którą otrzymaliśmy 9 września:
„...Inspektorat informuje, iż w dniu 31 sierpnia 2016 r. przeprowadzono wizję w rejonie w/w obiektu, która potwierdziła zasadność wniesionej interwencji.
Wniosek o podjęcie interwencji nie może być rozpatrzony w terminie 30 dni od daty wpływu do tut. Inspektoratu z uwagi na skomplikowany charakter sprawy.
O wynikach załatwienia sprawy poinformujemy odrębnym pismem niezwłocznie po jej zakończeniu.”

Tymczasem z Hotelu Chojnik otrzymaliśmy zapewnienie, że problem został rozwiązany. - Jeśli chodzi o przyczynę, to była to nieszczelność szamba. Miejsce, w którym ten problem wystąpił zostało zabetonowane. Wyciekł został usunięty, a szambo jest regularnie opróżniane – poinformowała Monika Ługowska z Hotelu Chojnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group