Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2689
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Schronisko do remontu

Czwartek, 19 września 2019, 6:30
Aktualizacja: 6:31
Autor: WAC
Karkonosze: Schronisko do remontu
Fot. KPN
Eksmisja przeprowadzona przez komornika w asyście policji zakończyła kilkuletni konflikt pomiędzy dotychczasowymi dzierżawcami Schroniska nad Łomniczką i jego właścicielem – spółką Sudeckie Schroniska i Hotele PTTK.

Umowa z dotychczasowymi dzierżawcami obiektu, a PTTK wygasła w 2016 r. Mimo to wynajmujący zajmowali go bez tytułu prawnego. W schronisku nie było prądu oraz toalet, wodę czerpano ze strumienia. SANEPID w ubiegłym roku nakazał zamkniecie obiektu, lecz ten mimo to działał i przyjmował turystów.

Po usunięciu dotychczasowych dzierżawców schronisko zostało zamknięte. Jego właściciel zapowiada remont budynku. Trudno w tej chwili jednak określić, kiedy to nastąpi i jakich nakładów będzie wymagało.

Obiekt obecnie jest w ruinie, totalnie zdewastowany i wyeksploatowany - mówi prezes spółki Sudeckie Schroniska i Hotele PTTK Grzegorz Błaszczyk. - Dotychczasowi najemcy powyrywali w nim między innymi okna i drzwi. Mimo to jesteśmy zdeterminowani, aby je odbudować, żeby w przyszłości działało i normalnie przyjmowało turystów. W tej chwili trwa porządkowanie budynku. Zimą zajmiemy się przygotowaniem dokumentacji remontowej, by w przyszłym roku można było przystąpić do prac.

Twoja reakcja na artykuł?

18
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
19
21%
Smuci
11
12%
Złości
41
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group