Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7017
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA/PIECHOWICE: Sąsiedzi połączeni muzyką

Wtorek, 6 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA/PIECHOWICE: Sąsiedzi połączeni muzyką
Fot. Organizatorzy
Od dzisiaj do 12 lipca w Piechowicach i Szklarskiej Porębie będzie rozbrzmiewać dawna muzyka salonowa i współczesna filmowa. A wszystko to za sprawą rozpoczynającej się właśnie Karkonoskiej Wakacyjnej Orkiestry Kameralnej.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Co w trawie piszczy”, czyli muzyką malowane. Cykl koncertów, poświęcony zarówno dawnej, jak i współczesnej muzyce zaplanowano w kilku ciekawych miejscach. Pierwszy występ odbędzie się dzisiaj, o godz. 18.30 w Hotelu Szrenica w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy nie ograniczyli przebiegu imprezy tylko do hotelowych wnętrz. W sobotę, 10 lipca będzie okazja do miłego spędzenia czasu pod tzw. chmurką, ponieważ jeden z koncertów zaplanowano na scenie w Rodzinnym Parku Rozrywki „Esplanada”. Będą też występy w kościele oraz w piechowickim Domu Kultury.

Podczas Wakacyjnej Orkiestry zabrzmi m.in. muzyka Bacha, Beethovena, Chopina, Mozarta czy Vivaldiego. Oprócz bogatego wachlarza dawnej twórczości, publiczność będzie mogła również wysłuchać współczesnej muzyki filmowej, jak i musicalowej. Wykonawcami wszystkich utworów będą młodzi laureaci krajowych oraz międzynarodowych konkursów.

Wśród nich Anna Bednarczuk, Julia Marczuk, Marcin Oszczyk, Julia Tondera i Konrad Witkowski. Organizatorami tego wydarzenia jest dyrygent i profesor Akademii Muzycznej, pani Ewa Marchwicka, warszawski Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina oraz miasta Piechowice i Szklarska Poręba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group