Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sarny wbiegają prosto pod koła

Poniedziałek, 19 listopada 2007, 7:47
Aktualizacja: 8:16
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Sarny wbiegają prosto pod koła
Fot. TEJO
Dzikie zwierzęta zagrożeniem dla kierowców. Dochodzi do kolizji z sarnami na podjeleniogórskich drogach. Skutki takich incydentów mogą być fatalne. Policja radzi ostrożność

W poniedziałek rano w przebiegające przez jezdnię zwierzę uderzył kierowca suzuki. W trakcie minionego weekendu policjanci kilka razy informowani byli o podobnych przypadkach. Zderzenie z dzikim zwierzem może się skończyć tragicznie nie tylko dla niego.

– Uderzenie w 100–kilowego dzika może mieć fatalne konsekwencje – mówi Grzegorz Kwiatkowski, mechanik samochodowy, który był świadkiem takiego wypadku na drodze za Bolesławcem. – Kierowca rozbił doszczętnie przód pojazdu i tylko cudem uniknął uderzenia w przydrożne drzewo – opowiada. Nic mu się nie stało, ale był w szoku. Podobnie po uderzeniu w sarnę prowadzący może stracić panowanie nad pojazdem i nieszczęście gotowe.

Leśnicy tłumaczą zwiększoną aktywność zwierząt zbliżającą się zimą i niskimi już temperaturami. – Sarny idą na żer w pobliże ludzkich siedzib – mówią.
Na drogę wyskakują także lisy. Na niektórych odcinkach widać tego skutki. – Prawdziwa lisia jatka. Bo zwierzęta stają przed autem jak osłupiałe. Kierowca nie może gwałtownie hamować, bo na śliskiej drodze skończyć sięto może wypadkiem.

Policjanci radzą ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe informujące o możliwości przebiegania przez jezdnię dzikich zwierząt. Nietrudno o kolizję z nimi zwłaszcza w porannej mgle.
Druga sprawa, że często wyskakują w miejscach nieoznaczonych. Ostatnio – przy ulicy Wrocławskiej w Maciejowej, przedmieściu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group