Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6816
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sarny wbiegają prosto pod koła

Poniedziałek, 19 listopada 2007, 7:47
Aktualizacja: 8:16
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Sarny wbiegają prosto pod koła
Fot. TEJO
Dzikie zwierzęta zagrożeniem dla kierowców. Dochodzi do kolizji z sarnami na podjeleniogórskich drogach. Skutki takich incydentów mogą być fatalne. Policja radzi ostrożność

W poniedziałek rano w przebiegające przez jezdnię zwierzę uderzył kierowca suzuki. W trakcie minionego weekendu policjanci kilka razy informowani byli o podobnych przypadkach. Zderzenie z dzikim zwierzem może się skończyć tragicznie nie tylko dla niego.

– Uderzenie w 100–kilowego dzika może mieć fatalne konsekwencje – mówi Grzegorz Kwiatkowski, mechanik samochodowy, który był świadkiem takiego wypadku na drodze za Bolesławcem. – Kierowca rozbił doszczętnie przód pojazdu i tylko cudem uniknął uderzenia w przydrożne drzewo – opowiada. Nic mu się nie stało, ale był w szoku. Podobnie po uderzeniu w sarnę prowadzący może stracić panowanie nad pojazdem i nieszczęście gotowe.

Leśnicy tłumaczą zwiększoną aktywność zwierząt zbliżającą się zimą i niskimi już temperaturami. – Sarny idą na żer w pobliże ludzkich siedzib – mówią.
Na drogę wyskakują także lisy. Na niektórych odcinkach widać tego skutki. – Prawdziwa lisia jatka. Bo zwierzęta stają przed autem jak osłupiałe. Kierowca nie może gwałtownie hamować, bo na śliskiej drodze skończyć sięto może wypadkiem.

Policjanci radzą ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe informujące o możliwości przebiegania przez jezdnię dzikich zwierząt. Nietrudno o kolizję z nimi zwłaszcza w porannej mgle.
Druga sprawa, że często wyskakują w miejscach nieoznaczonych. Ostatnio – przy ulicy Wrocławskiej w Maciejowej, przedmieściu Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group