Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7973
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Samorządowcy Mikołajem. Zrzucili się na prezenty

Piątek, 9 grudnia 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Samorządowcy Mikołajem. Zrzucili się na prezenty
Fot. Organizatorzy
Dwa rowery górskie i worek słodyczy – takie prezenty przyniósł podopiecznym z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie Święty Mikołaj. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że upominki ufundowali radni powiatu jeleniogórskiego. Paczki dla najuboższych dzieci z Cieplic przygotowali też Katarzyna Stefanowicz, radni uzdrowiskowej dzielnicy i sponsorzy.

Radni powiatu „zrzucili się” na prezenty dla dzieci na sesji poprzedzającej Mikołajki, a szóstego grudnia przybyli by osobiście wręczyć im podarunki. Byli m.in. przewodniczący rady powiatu Rafał Mazur, Julian Lachowicz, Anna Zębik i inni, oraz księża: Tadeusz i Daniel ze Szklarskiej Poręby. W rolę Świętego Mikołaja, biskupa, wcielił się ksiądz Daniel, który poprowadził całą zabawę dla dzieci.

- Za to wszystko jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym radnym i Parafii św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie, którzy już nie po raz pierwszy zadbali o nasz dom i jego mieszkańców – mówi Jarosław Malec, dyrektor Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie.

W Cieplicach natomiast Katarzyna Stefanowicz wraz z Miłośnikami Cieplic i licznymi sponsorami wyprawili Mikołaja dla najuboższych dzieci z uzdrowiskowej części miasta. W sumie zakupiono i wręczono 300 paczek i 10 worków maskotek. Serwowano gorącą czekoladę, herbatę oraz ciastka. Organizatorzy byli przebrani za Mikołajów, śnieżynki, małe elfy i bałwanki. Zrobiono też wspólnie z najmłodszymi łańcuch o długości 104 m z imionami dzieci. Ksiądz Józef Stec, proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, obiecał, że łańcuch zawiśnie na choince przy jego kościele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group