Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6356
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Samochód już służy niepełnosprawnym dzieciom

Wtorek, 25 listopada 2014, 14:35
Aktualizacja: Czwartek, 27 listopada 2014, 7:52
Autor: Angela
Jelenia Góra: Samochód już służy niepełnosprawnym dzieciom
Fot. Angela
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze ma nowego mikrobusa dostosowanego do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. – Cieszymy się, bo ten bus jest nam bardzo potrzebny –mówił Romuald Szpot, dyrektor placówki.

Na zakup specjalistycznego busa, który kosztował 132 tys. zł, złożyły się dwa podmioty: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd Miejski w Jeleniej Górze.

- Dowożenie dzieci niepełnosprawnych wymaga specjalnych warunków, dlatego cieszę się, że mogliśmy wesprzeć ten zakup i te warunki poprawić – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- Jest to samochód, który ma osiem miejsc, w tym dwa z tyłu dostosowane do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich i takiego pojazdu właśnie nam brakowało – mówił dyrektor Romuald Szpot.
Dotychczas uczniów niepełnosprawnych dowożono dwoma busami. Do placówek przy ul. Kruszwickiej, Wolności i Grottgera dojeżdża 28 osób, w tym 14 poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do innych szkół w mieście busami SOSW dowozi się jeszcze 14. dzieci.

– Ten trzeci busik bardzo nam pomoże, bo dowozimy nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Mamy też dzieci, które nie mogą jeździć miejskimi autobusami, bo np. boją się tłumu czy hałasu. Ich również trzeba dowozić samochodem, który ma homologację do przewozu niepełnosprawnych – dodał dyrektor.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group