Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3154
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sala i basen: inwestycje na horyzoncie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 23 września 2010, 14:53
Aktualizacja: 14:56
Autor: Sylwia Korkuć, Natalia Kruczek
Fot. Sylwia Korkuć, Natalia Kruczek.
Studenci Kolegium Karkonoskiego nie mają ani sali sportowej z prawdziwego zdarzenia, ani pływalni. To się zmieni: nowa sala pnie się do góry, a prace przy budowie pływalni rozpoczną się w przyszłym roku. Jak długo poczekamy na otwarcie tych obiektów?

Nowa sala sportowa znajduje się w miejscu starego budynku nr 11 na terenie Kolegium Karkonoskiego. Pływalnia zaś będzie usytuowana po lewej stronie kampusu, w miejscu dawnego basenu wojskowego.

– Obie inwestycje są dofinansowane przez Unię Europejską. Ich wartość to ok. 12 mln złotych, przy czym 37 procent z tej kwoty jako wkład własny musi wyłożyć uczelnia. Ostatnio otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na refundacje naszej części. To odblokowuje nasze środki finansowe, które możemy przeznaczyć na budowę pływalni, która została dofinansowana unijną kasę w 60 procentach – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Dofinansowanie obejmuje nie tylko samą budowę, ale również organizacje parkingów, dróg dojazdowych i innych zadań związanych z inwestycją Nowa hala sportowa powstanie w miejscu dwóch starych obiektów: hali sportowej i stajni, które zostaną połączone w jedną całość.
– Na terenie starych stajni będzie się mieścić: sauna, sala fitness, sala tenisa stołowego, szatnia. Natomiast w hali sportowej będą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki – zapowiada kanclerz KK.

Budowa hali sportowej zakończy się w styczniu 2011 roku, a z obiektu będzie można korzystać od marca. Z kolei budowa pływalni ruszy w przyszłym roku i potrwa przez 18 miesięcy. – Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka.– mówi Grażyna Malczuk. Czy przez te pięć lat uczelnia będzie wynajmować pływalnię nieodpłatnie? Niestety zabrania tego ustawa dotycząca finansów publicznych Później z basenu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Jano 23-09-2010 19:38
Sala to rozumie ale basen ,to miasto nie ma basenu z prawdziwego zdażenia ,a taka byle jaka uczelnia po której i tak żadnej przyszłości nie ma bo jak pracodawca słyszy że ukończone kolegium karkonoskie to zaczyna nosem kręcić i daje robotę którą może sprzątaczka wykonać ,takie wykształcenie daje KK i teraz im basen zbudują no to może sie pływać choć nauczą.
~Jano, ty 23-09-2010 20:15
smętny biedaku z prawdziwego 'zdażenia', znowu marudzisz? A ty jaką szkołę skończyłeś (poza tym, że 4-klasową)? Masz za dużo wolnego czasu to zapisz się choćby na jakiś e-learning (poprawnego pisania może się nauczysz, bo myślenia to już raczej nie) - inaczej do końca życia będziesz nudną, zrzędzącą na wszystko ciotą i do emerytury będziesz wpisywał swoje żałosne komentarze na 'Jelonce'.
~do Jano 23-09-2010 20:57
Typowe polskie zrzędzenie. Najlpiej zamknąć KK i nie kształcić w JG nikogo. Co do basenu, fajnie gdyby był dla reszty mieszkańców, nie tylko dla studentów :)
~ 23-09-2010 21:32
Jano to chyba z politechniki wroclawskiej albo z UE bo zawizc za nim przemawia... niech robia co sie da... jak sa pieniadze to trzeba robic... niewiadomo kiedy sie te dotacje skoncza...
~:) 23-09-2010 22:33
narazie Polska dostaje i nie wykorzystuje wszystkich dotacji bo rzadza głąby,ale sie skonczy i my bedziemy musieli dawac,wiec niech buduja nawet 4 baseny i 10 sal!
~grr 24-09-2010 1:11
jakas taka waska ta hala na tych fotografiach, he? czyzby znowu program minimum?
~............ 24-09-2010 6:14
Niestety, nie będzie dla reszty mieszkańców, będzie tylko dla studentów... Mieszkańcy tylko będą może mogli popatrzeć, jeśli ich wpuszczą... A Jano ma rację, niestety... Taki basen powinien być dla mieszkańców i to w centrum, a nie na zadupiu, gdzie wszędzie daleko, a jedynka jedzie raz na półtorej godziny.
~ppk82 24-09-2010 8:16
a co z hala sportowa na terenie b. jednostki wojskowej przy ulicy Sudeckiej, stoi i nieszczeje, moze ktos by sie zainteresowal tym obiektem. Chyba moznaby niewielkim kosztem zabezpieczyc i odrestaurowac ten juz istniejacy obiekt niz stawiac nowe?
~ 24-09-2010 8:22
Jaka jedynka co półtorej godziny? chyba rozkładu nie widziałeś człowieku... Póki co nie będzie dostępne, bo gdy jest dofinansowanie musi być okres karencji, ale nawet jak jest napisane czarno na białym to niektórzy czytać nie potrafią!
~ 24-09-2010 8:59
do 6:14 Jesteś nienormalny, na ten basen to można piechotką z centrum dojść, jak sobie ku.. wyobrażasz basen w centrum, kamieniczki wyburzymy? I czytaj lepiej tekst, basen będzie dla wszystkich za kilka lat. Takich jak Ty to powinno się tępić, bo wstyd dla wszystkich.
~............ 25-09-2010 18:04
Do 24-09-2010 08:59 | ~ Sam jesteś nienormalny. A co będzie teraz w miejscu po wyburzeniu kamienicy na Klonowica, za cerkiewką? Tam nie można było wstawić jakiegoś basenu? Albo w okolicach OSIEDLA ROBOTNICZEGO I PIJARSKIEJ??? Tam są puste place, które leżą odłogiem. To jest blisko centrum. NICZEGO SIĘ TAM NIE BUDUJE. PO CO TO LEŻY ODŁOGIEM TYLE LAT? Miejsce akurat na basen. Ale nie, lepiej włożyć kasę w coś, co jest na cholernym zadupiu, gdzie nikt nie jeździ, jeśli nie ma tam konkretnego interesu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group