Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8066
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sala i basen: inwestycje na horyzoncie

Czwartek, 23 września 2010, 14:53
Aktualizacja: 14:56
Autor: Sylwia Korkuć, Natalia Kruczek
JELENIA GÓRA: Sala i basen: inwestycje na horyzoncie
Fot. Sylwia Korkuć, Natalia Kruczek.
Studenci Kolegium Karkonoskiego nie mają ani sali sportowej z prawdziwego zdarzenia, ani pływalni. To się zmieni: nowa sala pnie się do góry, a prace przy budowie pływalni rozpoczną się w przyszłym roku. Jak długo poczekamy na otwarcie tych obiektów?

Nowa sala sportowa znajduje się w miejscu starego budynku nr 11 na terenie Kolegium Karkonoskiego. Pływalnia zaś będzie usytuowana po lewej stronie kampusu, w miejscu dawnego basenu wojskowego.

– Obie inwestycje są dofinansowane przez Unię Europejską. Ich wartość to ok. 12 mln złotych, przy czym 37 procent z tej kwoty jako wkład własny musi wyłożyć uczelnia. Ostatnio otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na refundacje naszej części. To odblokowuje nasze środki finansowe, które możemy przeznaczyć na budowę pływalni, która została dofinansowana unijną kasę w 60 procentach – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Dofinansowanie obejmuje nie tylko samą budowę, ale również organizacje parkingów, dróg dojazdowych i innych zadań związanych z inwestycją Nowa hala sportowa powstanie w miejscu dwóch starych obiektów: hali sportowej i stajni, które zostaną połączone w jedną całość.
– Na terenie starych stajni będzie się mieścić: sauna, sala fitness, sala tenisa stołowego, szatnia. Natomiast w hali sportowej będą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki – zapowiada kanclerz KK.

Budowa hali sportowej zakończy się w styczniu 2011 roku, a z obiektu będzie można korzystać od marca. Z kolei budowa pływalni ruszy w przyszłym roku i potrwa przez 18 miesięcy. – Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka.– mówi Grażyna Malczuk. Czy przez te pięć lat uczelnia będzie wynajmować pływalnię nieodpłatnie? Niestety zabrania tego ustawa dotycząca finansów publicznych Później z basenu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group