Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sąd za mandaty

Piątek, 7 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:27
Autor: marek
    Przed sądem rejonowym w Jeleniej Górze rozpoczął się w czwartek proces policjantów z jeleniogórskiej drogówki, którym prokuratura okręgowa we Wrocławiu zarzuca fałszowanie dokumentów.

    Sprawa dotyczy niemal wszystkich funkcjonariuszy tej sekcji zawieszonych w czynnościach służbowych ponad rok temu.
Prokurator zarzuca policjantom, że w latach od 1997 do 2001 niezgodnie z prawem przerabiali mandaty karne, znacznie obniżając wysokość kar. Na przykład z 300 złotych na 30 złotych.

    Obrońca oskarżonych, mecenas Andrzej Graunitz uważa że policjanci są niewinni. Bowiem zgodnie z prawem mogli oni zmienić nałożoną karę na mniejszą po uwzględnieniu dodatkowych okoliczności, na przykład, trudnej sytuacji materialnej osoby która popełniła wykroczenie drogowe. Wielokrotne kontrole finansowe nie zakwestionowały poprawianych dokumentów, chyba, że kontrole były po prostu fikcją.

    Ze sprawy wynika też, że funkcjonariusze przez lata nie byli kontrolowani ani rozliczani ze swojej pracy. Inaczej ówcześni przełożeni szybko spostrzegliby, że z mandatami dzieją się dziwne rzeczy. Ale tych przełożonych na ławie oskarżonych nie widać.

    Ponieważ prokuratura oskarżyła prawie dwudziestu funkcjonariuszy, proces podzielono na kilka odrębnych spraw, gdyż w jeleniogórskim sądzie nie ma sali w której można by było zmieścić wszystkich oskarżonych.W czwartek oskarżono pierwszych pięciu funkcjonariuszy. Wkrótce przed wymiarem sprawiedliwości staną kolejni. Wobec przedawnienia sprawy sąd umorzył postępowanie przeciwko trzem policjantom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
391
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group