Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2229
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sąd nad zbyt głośnymi Juwenaliami

Środa, 22 października 2008, 14:42
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2008, 9:26
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Sąd nad zbyt głośnymi Juwenaliami
Fot. Mar
Przed jeleniogórskim sądem grodzkim rozpoczął się dzisiaj proces przeciwko organizatorom tegorocznego studenckiego święta, które odbyło się 14 i 15 maja na placu Ratuszowym. Są oskarżeni o to, że gwiazda wieczoru, zespół Fort BS, grał o 35 minut dłużej niż zapisano w pozwoleniu na organizację imprezy.

Pozwolenie, zawierające poważne błędy, wystawił jeleniogórski urząd miejski i zezwolił na organizację imprezy która zakończy się do godziny 22. Dokument wydany został na Grzegorza Żaka, który był organizatorem Juwenaliów rok temu. Niestety, choć jest oskarżonym nie stawił się przed obliczem sądu, gdyż pracuje w Niemczech i, jak wyjaśniał obrońca, nie mógł zwolnić się z pracy. W tym roku organizatorem była Karolina Chałupińska, która jednak występuje jedynie w roli świadka.

- O tej godzinie miał skończyć koncert, ale z powodu awantury pod sceną, do jakiej doszło około 18, na pół godziny przerwaliśmy występy – tłumaczy współorganizator Juwenaliów, K. Chałupińska. – Dlatego przed 22 zaczął się koncert grupy Fort BS i skończył 35 minut po czasie. Oczywiście, jeśli sąd skaże Grześka, ja zapłacę grzywnę, bo on przecież został w to wplątany przez pomyłkę. Dziwię się ludziom, którzy korzystają ze zniżek w czynszu ze względu na to, że mają przed oknami wiele koncertów w roku, a chcą karać organizatorów.

Przed sądem wyjaśnienia złożył policjant dowodzący zabezpieczeniem w dniu koncertu.
– Zgodnie z moim doświadczeniem przerwanie koncertu na który czekało kilkuset fanów, mogło doprowadzić do masowych zakłóceń porządku publicznego, dlatego dokończenie koncertu było rozsądnym posunięciem organizatorów – tłumaczył funkcjonariusz.

Przed obliczem sądu nie stawił się dzisiaj ani prokurator, ani przedstawiciel policji, która przygotowała doniesienie na podstawie skarg mieszkańców. Mieszkańcy placu Ratuszowego zebrali ponad sto podpisów pod skargą na organizatorów Juwenaliów.
– Do mnie też przyszedł pan, który zapytał czy podpiszę się pod listą – mówi mieszkaniec placu Ratuszowego – Powiedziałem, że nie podpiszę, bo chociaż słyszę głośną muzykę to cieszy mnie, że mogę z okna obserwować co się dzieje podczas koncertów i imprez plenerowych. Usłyszałem, że jestem dziwnym człowiekiem i się pożegnaliśmy.

Rozpoczęcie procesu obserwowała wyjątkowo liczna publiczność, w tym Oliwer Kubicki ze stowarzyszenia Stop Korupcji z założonym na szyję napisem, Sąd. Jeleniogórska nagroda za aktywność.

Sąd nie przesłuchał kolejnych świadków i przełożył proces na kolejne posiedzenie 3 grudnia, zobowiązując obrońcę do ściągnięcia na ten dzień oskarżonego Żaka aż spod francuskiej granicy, gdzie mieszka i pracuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group