Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6693
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Są pieniądze na dotację ekologicznego ogrzewania

Sobota, 24 lutego 2018, 13:21
Autor: UM
Z Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze wyekspediowano 400 pism o możliwości dofinansowaniu zmiany źródła ogrzewania na ekologiczne.

– Adresaci zostali poinformowani – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – o oczekujących na nich środkach, zadeklarowanych jako dopłaty do tej modernizacji. To pierwsza transza realizacja wcześniej złożonych wniosków, w przygotowaniu jest kolejna.

Właściciele lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych mogą się spodziewać kwoty do 7 tys. zł, właściciele domków – do 10 tys. zł dopłaty. W zależności od stopnia zaawansowania robót każdy z adresatów będzie mógł albo przynieść niezbędne dokumenty do weryfikacji i rozliczenia (jeśli jego wniosek był wcześniej zaakceptowany, a prace zostały ukończone), albo – jeśli ich jeszcze nie rozpoczął – uzgodnić szczegóły. W listach opisane są opcje procedur.

- To jest dobra informacja nie tylko dla tych 400 osób – dodał J. Łużniak – ale dla nas wszystkich, bowiem z pewnością przyniesie to wyraźny postęp w procesie starań o czyste powietrze w mieście. A kolejne takie działania i kolejne transze przed nami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group