Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5821
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rytm i Melodia wróciły do domu

Wtorek, 13 czerwca 2017, 8:01
Aktualizacja: 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rytm i Melodia wróciły do domu
Fot. Przemek Kaczałko
Podróże po całym świecie w poszukiwaniu Muzyki były bardzo wyczerpujące, ale za każdym razem Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz wcielające się w główne postacie Niedzielnych Poranków Muzycznych, wraz z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, docierały do celu. Podobnie było i tym razem, kiedy to na zakończenie sezonu wróciły szczęśliwie do domu.

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” - pod takim hasłem odbył się ostatni w tym sezonie Niedzielny Poranek Muzyczny. Był to czas podsumowań dotychczasowych podróży – m.in. do morskich głębin, na zielonej łące, w rozkrzyczanym zoo, w karnawałowym tańcu, w lodowej Antarktydzie, w fabryce zabawek św. Mikołaja, pod góralską strzechą, czy w leśnych ostępach – a cykl rozpoczął się od kluczowego hasła – Gdzie mieszka muzyka? Uczestnicy poranków przez 10 miesięcy mogli się przekonać, że muzykę można znaleźć dosłownie wszędzie, a zabawa przy tym była przednia.

Podczas finałowego występu Rytm i Melodia wystąpiły w towarzystwie dyrygenta Jerzego Koska oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Była to też okazja, aby zaprezentować kompilację nagrań w wykonaniu dzieci, które wzięły udział w konkursie na zaśpiewanie tytułowej piosenki „Rytm i Melodia”, za co na scenie wszyscy dostali nagrody. Kolejny cykl poranków po wakacyjnej przerwie – we wrześniu 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group