Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 grudnia
Imieniny: Dariusza, Gabrieli
Czytających: 9403
Zalogowanych: 43
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice: Ruszyła przebudowa chodników

Wtorek, 27 maja 2025, 7:00
Autor: WAC
Cieplice: Ruszyła przebudowa chodników
Fot. WAC
Rozpoczynają się prace związane z przebudową chodników w ciągu ulicy Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze - Cieplicach

W związku z prowadzoną inwestycją w najbliższych tygodniach należy spodziewać się odcinkowych zwężeń jezdni oraz tymczasowych wyłączeń ciągów pieszych z ruchu. Zakończenie robót planowane jest na koniec bieżącego roku.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych poruszających się tą ważną miejską arterią. Zakres robót obejmuje kompleksową przebudowę chodników – rozebrane zostaną istniejące nawierzchnie oraz konstrukcje chodników, obrzeża i krawężniki. W ich miejsce powstaną nowe, równe ciągi piesze oraz przebudowane zjazdy, odpowiednio wyprofilowane. Od strony jezdni pojawią się krawężniki najazdowe i oporniki, a przejścia dla pieszych zostaną zaprojektowane bez barier. W ramach zadania wykonana zostanie również wymiana uszkodzonych elementów kanalizacji deszczowej.

Czytaj więcej:
Nowe chodniki z opłaty uzdrowiskowej

Wykonawcą prac jest Kółko Rolnicze w Siedlęcinie. Mieszkańców i kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
121
Tak
77%
Nie
23%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się dzieje w zamkniętych miastach Rosji?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
W poszukiwaniu symboli miasta
 
112
Rano i wieczorem ślisko na drogach
 
Kilometry
Wolności otwarta
 
Karkonosze
Obserwatorium na Śnieżce doczeka się remontu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group