Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2693
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rusza cykl policyjnych szkoleń w ramach programów: " Nie daj się uzależnieniom" i "Bezpieczny senior"

Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 10:23
Autor: oficer prasowy KMP Edyta Bagrowska
Policja jeleniogórska rozpoczęła cykl spotkań z personelem medycznym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze w ramach realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, programu prewencyjnego: " Nie daj się uzależnieniom" i "Bezpieczny senior". Spotkania te mają charakter pogadanek połączonych ze szkoleniem i podzielone są na bloki tematyczne.

Podłożem tych działań są problemy, z jakimi borykają się pielęgniarki i lekarze w codziennej pracy. A są to: oszustwa, kradzieże, agresywne zachowania pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Pierwszy blok szkoleń - to komunikacja werbalna, drugi: prewencja kryminalna i trzeci: spotkania z dzielnicowym. Inicjatorem tych szkoleń jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom działające w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze. W pierwszym spotkaniu z Policją wziął udział personel medyczny z bloku dziecięcego oraz z Izby Przyjęć.
Planujemy, że w spotkaniach weźmie udział blisko 1000 osób, bowiem tyle liczy cały personel medyczny szpitala.

Ze strony Policji w spotkaniu tym uczestniczyli: nadkom. Małgorzata Gorzelak psycholog policyjny, sierż. szt. Danuta Razmysłowicz - Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej oraz sierż. szt. Krzysztof Balanda - dzielnicowy. Psycholog policyjny nadkom. Małgorzata Gorzelak przeprowadziła pogadankę na temat reakcji i właściwego zachowania w przypadku agresywnego pacjenta, a także sposobu nawiązania prawidłowej komunikacji z pacjentem i jego bliskimi. Omówiła zasady komunikacji werbalnej: jak unikać sytuacji konfliktowych, jak obniżyć napięcie agresji, w jaki sposób prowadzić rozmowę, aby osiągnąć, to co się założyło. Podkreślała, że nauczenie określonych zachowań powoduje to, że możemy osiągnąć zamierzony cel. Omówiono również zagadnienia dotyczące wizerunku osoby.

W ramach prewencji kryminalnej zostały opracowane ulotki prewencyjne zawierające porady, jak zachować się, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Zostaną one rozdysponowane na każdym oddziale. Trafią do pacjentów i pracowników szpitala. Dzielnicowy omawiał konkretne przypadki i sytuacje, informował, jakie służby należy powiadomić. Między innymi rozpowszechnił policyjny telefon zaufania -0800-166-011 oraz telefon alarmowy 997.

Na zakończenie szkolenia każda osoba, która w nim uczestniczyła, otrzyma certyfikat wystawiony przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, na którym znajdzie się również pieczęć policyjna. Ponadto pielęgniarki zrzeszone w Stowarzyszeniu zostały włączone do realizacji nowego programu prewencyjnego "Koalicja przeciw przemocy", którego wdrażanie rozpocznie się z dniem 31 października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group