Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6576
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruina już nikomu nie zagrozi

Środa, 4 sierpnia 2010, 9:01
Aktualizacja: 9:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ruina już nikomu nie zagrozi
Fot. Angela
Z krajobrazu ulicy Kilińskiego zniknęła ruina. Budynek rozebrano po tym, jak jego część zawaliła się trzy tygodnie temu.

O ruinie z ulicy Kilińskiego pisaliśmy w połowie lipca, kiedy runęła jedna ze ścian obiektu od strony jezdni. Wówczas w stan gotowości postawiono służby, a obiekt zabezpieczono. Powiadomiono właściciela o zaistniałej sytuacji i nakazali mu natychmiastowe rozebranie budynku.

Efekty tej pracy były widoczne już kilka dni temu, kiedy budynek zniknął z powierzchni ziemi. Obecnie nie ma już po nim śladu. Problem w tym, że takich obiektów, jak stojąca do niedawna ruina przy ulicy Kilińskiego, jest w Jeleniej Górze znacznie więcej. Przykłady można mnożyć, a jednym z nich jest obiekt przy ulicy Sobieskiego.

Inspektorzy budowlani nie mają jednak żadnych narzędzi do oddziaływania na ich właścicieli. Zgodnie z prawem inspektorzy nadzoru budowlanego nie mogą na właścicieli nakładać też żadnych kar. Karać mogą bowiem tylko przedsiębiorców rażąco łamiących przepisy dotyczące utrzymania budynków w należytym stanie.

Na osoby prywatne natomiast mogą nałożyć mandaty karne od 100 – 500 zł, które nie robią na właścicielach ruin zbyt wielkiego wrażenia. Inny sposób oddziaływania na właścicieli to droga administracyjna, w tym zgłoszenie sprawy do prokuratury, co trwa bardzo długo. Często inspektorzy mają też poważny problem z ustaleniem i odnalezieniem właściciela obiektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group