Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6611
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rudi Schuberth z Wałami Jagiellońskimi w Piechowicach

Poniedziałek, 1 lipca 2013, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Org
Region: Rudi Schuberth z Wałami Jagiellońskimi w Piechowicach
Fot. Organizator
Pokazy i happeningi szklarskie, warsztaty bajki polskiej i czeskiej, uliczny turniej szachowy oraz występy artystyczne – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na „Letnie potyczki artystyczne”. Dwudniowa impreza odbędzie się 5 i 6 lipca w Piechowickim Ośrodku Kultury i na terenie Huty Szkła Kryształowego Julia.

Podczas spotkań odbędzie się inauguracja Dni Tradycji Szklarskich Miasta Piechowice pn. „Kryształowy Weekend”.

W piątek (05.07.) od godz. 8.00 w Hucie Julia będzie można zobaczyć pokaz produkcji kryształu i zabawy ze szkłem. O godz. 11.00 przy ul. Mickiewicza w POK-u rozpocznie się happening szklarski „Człowiek ze szkła”. Będą też zabawy oraz warsztaty bajki polskiej i czeskiej „Reksio kontra krecik”. O godz. 15.00 w Hucie Julia odbędzie się uliczny turniej szachowy o „Kryształowy Puchar Pogranicza”, występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Piechowicach oraz grupy „s-POK-oo”, ponadto zaprezentuje się czeskie miasto partnerskie Demitz – Thumitz. Również od 15.00 w POK-u zostanie otwarta wystawa prac konkursowych „Szklana improwizacja”. O godz. 17.00 zaplanowano uroczyste otwarcie „Kryształowego Weekendu”. O 20.30 na terenie huty zostanie odsłonięty mural, a później - koncert przy piecu „Jazz kontra blues”.

W sobotę (06.07.) również od godz. 8.00 w Hucie Julia będzie można zobaczyć pokaz produkcji kryształu i zabawy ze szkłem. Od godz. 12.00 w POK-u będzie happening szklarski „Człowiek ze szkła” z wieloma atrakcjami. Od godz. 15.00 będzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych „Szklana improwizacja”. Po godz. 16.00 wystąpią zespoły muzyczne m.in. Szklarki, Songorsi, Jizerka z Semili oraz chór Harfa z Piechowic. O godz. 21.00 koncert gwiazdy wieczoru. Wystąpi Rudi Schuberth z Wałami Jagiellońskimi. Po 22.00 będzie dyskoteka.

Projekt „Przekraczamy granice” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Partnerem projektu jest Galeria XY / Semily.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group