Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9058
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Roztańczony Park Zdrojowy w błocie

Niedziela, 5 lipca 2009, 7:44
Aktualizacja: 20:25
Autor: Nat/Mar
JELENIA GÓRA: Roztańczony Park Zdrojowy w błocie
Fot. Nat
Publiczność, która zgromadziła się wczoraj na Pierwszym Cieplickim Festiwalu Tańca, dzieliła uwagę między gwiazdami imprezy, a niebem spoglądając, czy aby nie zanosi się na deszcz. Nie padało, ale po ostatnich ulewach parkowe błonia były mokre jak gąbka, co nie pozostawało bez skutku na obuwie widzów…

Mimo lekkiego dyskomfortu uczestnicy świetnie się bawili w rytmach muzyki kubańskiej, ludowej i współczesnej.
Po godzinie siedemnastej na scenie można było ujrzeć zespoły ludowe takie jak „Białe Skrzydła” z Białorusi, którzy wykonali tańce greckie z „Zorbą” w tle, a „Kwiaty Bukowiny” z Ukrainy przedstawiły swój narodowy taniec w ludowych strojach. Na scenie ukazała się także para ze szkoły tanecznej „Kurzak i Zamorski” pokazując między innymi tańce klasyczne i współczesne połączone w jeden układ.

Burzę braw zebrał Egipcjanin Kimo ubrany w strój Derwsza wykonał szalony taniec wirowaniec z bębenkami i żonglowaniem.

Przerywnikiem wszystkich występów były prościutkie konkursy dla dzieci i dorosłych. Jednymi z nich było jedzenie pączków tak, aby podczas konsumowania ani razu się nie oblizać i tańczenie „kaczuszek”. Jak wiadomo, taniec sam w sobie nie ma właściwości konkursowych nie ocenianych. Nie było także wspomniane, czy chodzi o to, kto najładniej zatańczy. Po prostu odbył się taniec, który (może to dziwnie zabrzmieć) wygrali wszyscy.

Wieczorem gorącymi rytmami z Kuby zachwycili Jose Torres i grupa ConSONantes. Kubański muzyk w Jeleniej Górze był już drugi raz w ciągu tygodnia: 27 czerwca przygrywał w Teatrze im. Norwida przy okazji wyborów Miss Polonia Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group