Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5686
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozprawa z miastem

Piątek, 6 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:13
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sąd rozstrzygnie, czy mieszkania komunalne w Jeleniej Górze są sprzedawane zgodnie z prawem.

Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmie się skargą Rzecznika Praw Obywatelskich na uchwałę określającą zasady sprzedaży mieszkań w Jeleniej Górze. Jego zdaniem narusza ona prawo

Rzecznik Praw Obywatelskich uznał, że uchwała rady miejskiej narusza przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Różnicuje bowiem wysokość stosowanych przy sprzedaży bonifikat.
Większość lokali komunalnych w mieście jest sprzedawana najemcom z 99 proc. zniżką. W budynkach, w których przeprowadzono remonty kapitalne, ulgi są znacznie niższe.
– Ustawa dopuszcza stosowanie bonifikat, ale muszą być one równe dla wszystkich. Wartość lokalu powinna różnicować jego rynkowa cena, a nie wysokość bonifikaty. Po przyznaniu ulgi mieszkanie nowsze lub wyremontowane będzie przecież droższe od zdewastowanego – tłumaczy Kamila Dołowska z biura rzecznika.
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił też uwagę na błędną interpretację prawa przez miejskich urzędników, którzy przyznają bonifikatę jedynie na mieszkanie. Za grunt przyszły właściciel musi zapłacić normalnie.
– Grunt i mieszkanie nie są dwoma odrębnymi nieruchomościami, za które cena może być ustalana oddzielnie – uważa rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group