Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7219
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowa zabawa w stylu retro

Poniedziałek, 27 maja 2019, 8:58
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2019, 12:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rowerowa zabawa w stylu retro
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami XI edycja Retro Parady Rowerów. Z zaproszenia Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego skorzystało około 60 rowerzystów – miłośników zabawy w stylu retro, którzy przyjechali zarówno z naszego regionu, jak i z Czech.

Tradycyjnie, na Placu Ratuszowym zebrały się osoby, które posiadają stare rowery, niekiedy przedwojenne, ale również miłośnicy współczesnych jednośladów, bowiem impreza łączy różne zainteresowania, a przewodnim jest rower. Wśród nich mieszkańcy Jeleniej Góry, regionu oraz goście zza południowej granicy państwa.

Czesi również lubią tu przyjeżdżać, bo jest to widowiskowa impreza - długi przejazd ulicą Wolności sprzyja temu - powiedział Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego.

Wśród najstarszych egzemplarzy były nawet przedwojenne.

Kolega ma rower, który ma obecnie ponad 80 lat - to już antyki, które niekiedy stoją w muzeach, ale są sprawne - mówił Z. Leszek.

Uczestnicy ok. 11:30 wyruszyli przez ul. Konopnickiej, 1 Maja pod kościół "garnizonowy", skąd zawrócili i udali się do Cieplic, by najpierw zaprezentować się podczas festynu z okazji Święta Matki, a następnie zakończyli imprezę na Placu Piastowskim, gdzie wręczano nagrody, były kiełbaski, muzyka i dobra zabawa.

Retro zabawa to nasz sposób życia - wszyscy przebrani tu ludzie są radośni - podkreślają uczestnicy parady retro.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group