Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8213
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerem po jeleniogórskie dukaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ region
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 11:40
Aktualizacja: 12:53
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Przygotowanie trasy i gry dukatowej, na której jeleniogórzanie i turyści będą mogli zbierać pieczątki uprawniające do odebrania dukata miejskiego, kupić i płacić dukatem lub otrzymać go w formie reszty, a także oznakowanie tras rowerowych w Karkonoszach – to tematy przewodnie wczorajszego spotkania cyklistów z I–KTK–N i Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Akcja Dukata Miejskiego rozpocznie się od czwartego września i w tym roku zostanie wzbogacona grą i trasą dukatową. "Gra o dukat" będzie polegała na zebraniu pieczątek w punktach biorących udział w akcji. Organizator zapewnia uczestnikom nagrody gwarantowane za zebranie min. 20 pieczątek.

Cała trasa dukatowa oraz wszystkie punkty jego rozprowadzania będą zamieszczone w broszurach informacyjnych oraz na stronach internetowych miasta, Karkonoskiego Domu Numizmatycznego i Stowarzyszeń IKTK i N, Sympatyków Sobieszowa, Jagniątków Nasz Dom. Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia jest Zespół Karkonoskiego Domu Numizmatycznego, przy Placu Ratuszowym 37. Rolą cyklistów I-KTK-N i Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa jest wytyczenie oznaczonej trasy rowerowej od Maciejowej do Jagniątkowa po najatrakcyjniejszych miejscach - historycznych, kulinarnych i bajkowych Jeleniej Góry. Wytyczone trasy mają być na stałe wprowadzone w formie GPS i opisane na mapach regionu.

- Do obiegu zostaną wprowadzone nie tylko Dukaty Miejskie o nominale 6 Jeleni w limitowanym nakładzie 10 tys. sztuk, ale także Bon Miejski o nominale 12 Jeleni wyprodukowany przez Polską wytwórnię Papierów Wartościowych w nakładzie 3 tys. egzemplarzy. Wszystko to spinać będzie rozbudowana Gra Miejska dla mieszkańców i turystów. W mieście zostanie utworzona sieć punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych (hotele, restauracje, sklepy, punkty z pamiątkami etc.), gdzie dukatami i papierami wartościowymi będzie można płacić za towar lub usługi, otrzymywać w formie reszty, jak również wymieniać na równowartość nominału – wyjaśniają organizatorzy.

W czasie trwania akcji punkty uczestniczące w zabawie zobowiązują się honorować Dukaty i Bony Miejskie zgodnie z zasadą dukat 6 Jeleni = 6zł, bon 12 Jeleni = 12 zł. Część nakładu dukatów obiegowych zostanie zapakowana w ozdobne blistry z informacjami o mieście i o Dukacie Miejskim. Tak opakowane dukaty będą z pewnością nie lada atrakcją zarówno dla kolekcjonerów, jak i mieszkańców i turystów. Emisji 6 i 12 Jeleni towarzyszyła będzie emisja kolekcjonerskich dukatów w wersji srebrnej w nakładzie zaledwie 200 sztuk! Dukat srebrny zostanie wykonany z najwyższej próby srebra Ag999 o masie 1 uncji i ozdobiony kamieniami. Każdy srebrny dukat będzie posiadał ozdobne pudełko z herbem miasta oraz certyfikat.

Cykliści z I-KTK-N oraz członkowie Stowarzyszeń: Sympatyków Sobieszowa i Jagniątków Nasz Dom postanowili też połączyć siły i przygotować projekt ożywienia i oznakowania istniejących tras rowerowych w Karkonoszach.

- Chcemy utworzyć trasy rowerowe w Karkonoszach, które byłyby konkurencyjne dla podobnych w rejonie Polany Jakuszyckiej. W naszym mieście mamy bardzo atrakcyjne tereny do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Nie są one jednak oznaczone, nigdzie nie ma też o nich informacji. My miejscowi znamy nasze trasy i wiemy jak jechać, ale co mają zrobić turyści z Polski? Chcemy tę sytuację zmienić – deklarują uczestnicy spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~limon 30-08-2010 12:12
tak patrzac na te zdjecia juz wiem kto odbierze dukatowe nagrody i dla kogo ta imprezka, alez obludaaaaaaa
~do limon 30-08-2010 12:39
Mylisz się pisząc o obłudzie.Właśnie dzięki tym ludziom i ich pomysłowi te dukaty będzie mógł zdobyć każdy kto objedzie na rowerze te trasę i zdobędzie co najmniej 20 pieczątek. Proszę z zrozumieniem przeczytać artykuł. Ponadto można zdobyć te dukaty bezpośrednio w punktach (sklepy, hotele, restauracje ) płacąc za towar lub usługę i otrzymywać w formie reszty. A tak na marginesie - przez jakieś prywatne animozję nie wypada niepotrzebnie obrażać tych, którzy chcą coś dla mieszkańców i turystów pożytecznego zrobić.
~do "do limon 30-08-2010 13:06
Temu, że dziadygi na tych zdjęciach są to już nie zaprzeczysz i to te same od n-lat.
~do13:06 30-08-2010 14:40
Ci ludzie działają społecznie, poświęcają swój prywatny czas i wielokrotnie swoje pieniądze. Działają od lat, bo są pasjonatami rowerów i promują aktywny sposób życia. I między innymi dzięki takim ludziom, będziesz mógł na rowerku jeździć po oznakowanych trasach a i turyście będzie łatwiej zwiedzać naszą okolicę .Ty też możesz robić to co te tzw"dziadygi" - ale łatwiej jest siedzieć przy komputerze i wypisywać obraźliwe wpisy.
Piipi Jelonkowa 30-08-2010 14:53
~PIĘKNE *fotki ! .. mężczyzni wyglądają *tak strasznie FAJNIE ! ..jak *kolorowe*motylki !
~ślązak 30-08-2010 15:59
dolnoślązak przecież cały czas się wypowiadasz, więc o co chodzi
~galla 30-08-2010 16:39
wsiasc na rower byle jaki pognac w lasy w laki tak dla draki, zwiedzic szybko to i owo, co? niewazne tylko zeby bylo zdrowo , zanim jednak dotrze w krzaki musisz najpierw strach pokonac aby przebyc nasze miasto, na ze strachu drzacych kolach , bo smigaja z prawa z lewa ci co wola 4 kółka na bidnego rowerzyste nikt nie zwraca tu uwagi, trabia tacy omijajac , , rowerzysta caly w potach, kierownice sciska mocno no i marzy - z nowa wiosna nowe sciezki nam urosna jednak ciagle nowe wiosny sciezki jakos nie urosly, i od nowa piosnka ......ta sama
teessi 30-08-2010 17:41
Fajnie napisałaś, Galla, wiele prawdy w tym zawarłaś. Brawo dla tych starszych panów za to, że im się wciąż chce, i dlatego jeszcze mogą. ;-)
~4324234 30-08-2010 20:37
Oznaczcie porządnie te trasy rowerwe, Holendrzy na motocyklach chętnie nimi pojeżdżą w Karkonoszach.
~plakat 31-08-2010 1:08
Plakat na stronie www.jeleniogórski klub kolarski
~do limon 31-08-2010 7:23
w wieku tych starszych panów bedziesz chłopie juz do niczego!!! mam wrazenie, ze juz zaczynasz sie konczyc.., no bo te podejscie! ci panowie potrafia sie cieszyc zyciem, cos robic, i zachowuja przez to dobre zdrowie. a ty limonie? co ty maz z zycia... pewnie totalna nude, no ale jak tak lubisz to gratuluje...
teessi 31-08-2010 7:51
Do Plakat (31-08-2010 01:08) - Podaj z łaski swojej dokładnie link do tej Waszej strony, bo mi windows pisze, że on nie może jej odnaleźć, gdy podaję według tego co napisałeś.Pozdr.
~do teessi 31-08-2010 16:02
adres do plakatu: http://jg-kk.blog.onet.pl/
teessi 31-08-2010 19:15
Dziękuję!;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group