Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8472
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Rowerem po jeleniogórskie dukaty

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 11:40
Aktualizacja: 12:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Rowerem po jeleniogórskie dukaty
Fot. Archiwum
Przygotowanie trasy i gry dukatowej, na której jeleniogórzanie i turyści będą mogli zbierać pieczątki uprawniające do odebrania dukata miejskiego, kupić i płacić dukatem lub otrzymać go w formie reszty, a także oznakowanie tras rowerowych w Karkonoszach – to tematy przewodnie wczorajszego spotkania cyklistów z I–KTK–N i Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Akcja Dukata Miejskiego rozpocznie się od czwartego września i w tym roku zostanie wzbogacona grą i trasą dukatową. "Gra o dukat" będzie polegała na zebraniu pieczątek w punktach biorących udział w akcji. Organizator zapewnia uczestnikom nagrody gwarantowane za zebranie min. 20 pieczątek.

Cała trasa dukatowa oraz wszystkie punkty jego rozprowadzania będą zamieszczone w broszurach informacyjnych oraz na stronach internetowych miasta, Karkonoskiego Domu Numizmatycznego i Stowarzyszeń IKTK i N, Sympatyków Sobieszowa, Jagniątków Nasz Dom. Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia jest Zespół Karkonoskiego Domu Numizmatycznego, przy Placu Ratuszowym 37. Rolą cyklistów I-KTK-N i Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa jest wytyczenie oznaczonej trasy rowerowej od Maciejowej do Jagniątkowa po najatrakcyjniejszych miejscach - historycznych, kulinarnych i bajkowych Jeleniej Góry. Wytyczone trasy mają być na stałe wprowadzone w formie GPS i opisane na mapach regionu.

- Do obiegu zostaną wprowadzone nie tylko Dukaty Miejskie o nominale 6 Jeleni w limitowanym nakładzie 10 tys. sztuk, ale także Bon Miejski o nominale 12 Jeleni wyprodukowany przez Polską wytwórnię Papierów Wartościowych w nakładzie 3 tys. egzemplarzy. Wszystko to spinać będzie rozbudowana Gra Miejska dla mieszkańców i turystów. W mieście zostanie utworzona sieć punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych (hotele, restauracje, sklepy, punkty z pamiątkami etc.), gdzie dukatami i papierami wartościowymi będzie można płacić za towar lub usługi, otrzymywać w formie reszty, jak również wymieniać na równowartość nominału – wyjaśniają organizatorzy.

W czasie trwania akcji punkty uczestniczące w zabawie zobowiązują się honorować Dukaty i Bony Miejskie zgodnie z zasadą dukat 6 Jeleni = 6zł, bon 12 Jeleni = 12 zł. Część nakładu dukatów obiegowych zostanie zapakowana w ozdobne blistry z informacjami o mieście i o Dukacie Miejskim. Tak opakowane dukaty będą z pewnością nie lada atrakcją zarówno dla kolekcjonerów, jak i mieszkańców i turystów. Emisji 6 i 12 Jeleni towarzyszyła będzie emisja kolekcjonerskich dukatów w wersji srebrnej w nakładzie zaledwie 200 sztuk! Dukat srebrny zostanie wykonany z najwyższej próby srebra Ag999 o masie 1 uncji i ozdobiony kamieniami. Każdy srebrny dukat będzie posiadał ozdobne pudełko z herbem miasta oraz certyfikat.

Cykliści z I-KTK-N oraz członkowie Stowarzyszeń: Sympatyków Sobieszowa i Jagniątków Nasz Dom postanowili też połączyć siły i przygotować projekt ożywienia i oznakowania istniejących tras rowerowych w Karkonoszach.

- Chcemy utworzyć trasy rowerowe w Karkonoszach, które byłyby konkurencyjne dla podobnych w rejonie Polany Jakuszyckiej. W naszym mieście mamy bardzo atrakcyjne tereny do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Nie są one jednak oznaczone, nigdzie nie ma też o nich informacji. My miejscowi znamy nasze trasy i wiemy jak jechać, ale co mają zrobić turyści z Polski? Chcemy tę sytuację zmienić – deklarują uczestnicy spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group