Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6177
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo za rondem, kolejne na Złotniczej

Piątek, 20 października 2017, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 7:22
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Rondo za rondem, kolejne na Złotniczej
Fot. Paweł Guszała
To nie koniec zmian na jeleniogórskich drogach. Na początku tego tygodnia władze miasta zaakceptowały kolejne plany Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Tym razem dotyczą ulicy Złotniczej, a dokładniej – dwóch skrzyżowań: Złotniczej z Wincentego Pola oraz Złotniczej z Traktorową, Powstańców Śląskich i Świętojańską. Zmiany mają upłynnić ruch komunikacyjny oraz zwiększyć bezpieczeństwo w tej części miasta.

Trwają prace nad likwidacją skrzyżowań z sygnalizacją świetlną w Jeleniej Górze. Po zmianach na styku ulic Ogińskiego i Różyckiego, przyszedł czas na kolejne skrzyżowanie. Zaakceptowany został plan reorganizacji ruchu na dwóch krzyżówkach z ulicą Złotniczą.

- Korzyści takiego rozwiązania jest wiele, ułatwią wyjazd między innymi ze stadionu przy ulicy Złotniczej. Na zasadzie prawo skrętu dojedziemy do ronda i będziemy mogli od razu zawrócić w stronę centrum – przekonuje Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Dodatkowo pozbędziemy się sygnalizacji świetlej na skrzyżowaniu Złotniczej z Wincentego Pola - podkreśla.

Przy okazji miejski zarząd dróg i mostów planuje wydzielić drogę rowerową o szerokości 1,5 metra od ulicy Traktorowej aż do wiaduktu na Wincentego Pola. - Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy to autobus nie mogąc wyprzedzić rowerzysty jedzie za nim cały ten odcinek – wyjaśnia N. Łukaniuk.

Pomysł zyskał już aprobatę Jerzego Łużniaka, zastępcy prezydenta Jeleniej Góry. – Ronda w naszym mieście się sprawdzają. Najlepszym na to dowodem jest nowe skrzyżowanie Ogińskiego z Różyckiego. Tam gdzie będzie taka możliwość, będziemy wprowadzać takie zmiany.

Co o tym pomyśle sądzą Czytelnicy, jak zawsze czekamy na komentarze!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group