Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6227
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Romantycznie, jazzowo, kobieco

Poniedziałek, 8 marca 2010, 9:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Romantycznie, jazzowo, kobieco
Fot. Ania
W minioną niedzielę zapełniła się sala balowa w Pałacu Staniszów. Goście w niezwykle romantycznej atmosferze obchodzili Dzień Kobiet. Specjalnie dla nich zorganizowano kolejny koncert z cyklu Muzykalia Staniszowskie 2010.

Tym razem publiczność miała okazję wysłuchać muzyki jazzowej w wykonaniu znakomitej grupy muzyków rodem z Krakowa. W koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat” wystąpili Paulina Kujawska – śpiew, Michał Braszak – kontrabas, Tomasz Drabina – akordeon oraz Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne.

W repertuarze nie zabrakło akcentów francuskich, amerykańskich i brazylijskich. Wokalistka w kilku słowach opisywała wiele utworów przed ich wykonaniem, dzięki czemu publiczność mogła zapoznać się z ich pochodzeniem.

Dźwięki jazzowe wypełniające salę balową koiły zmysły gości. Wielu z nich na te kilka chwil z pewnością znalazło się w innym świecie. Uroku chwili dodawał fakt, że publiczność siedziała w półmroku, co pozwalało niemalże całkowicie oderwać się od rzeczywistości.

Kolejny wyjątkowy koncert w ramach Muzykaliów Staniszowskich 2010 odbędzie się w sobotę, 20 marca o godzinie 19.00. Zatytułowany jest „Chopin w Dolinie Pałaców i Ogrodów”, a dla publiczności zagra na fortepianie i zaśpiewa Magdalena Żuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group