Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1862
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Romantycznie, jazzowo, kobieco

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 marca 2010, 9:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: Ania
Fot. Ania
W minioną niedzielę zapełniła się sala balowa w Pałacu Staniszów. Goście w niezwykle romantycznej atmosferze obchodzili Dzień Kobiet. Specjalnie dla nich zorganizowano kolejny koncert z cyklu Muzykalia Staniszowskie 2010.

Tym razem publiczność miała okazję wysłuchać muzyki jazzowej w wykonaniu znakomitej grupy muzyków rodem z Krakowa. W koncercie „Powróćmy jak za dawnych lat” wystąpili Paulina Kujawska – śpiew, Michał Braszak – kontrabas, Tomasz Drabina – akordeon oraz Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne.

W repertuarze nie zabrakło akcentów francuskich, amerykańskich i brazylijskich. Wokalistka w kilku słowach opisywała wiele utworów przed ich wykonaniem, dzięki czemu publiczność mogła zapoznać się z ich pochodzeniem.

Dźwięki jazzowe wypełniające salę balową koiły zmysły gości. Wielu z nich na te kilka chwil z pewnością znalazło się w innym świecie. Uroku chwili dodawał fakt, że publiczność siedziała w półmroku, co pozwalało niemalże całkowicie oderwać się od rzeczywistości.

Kolejny wyjątkowy koncert w ramach Muzykaliów Staniszowskich 2010 odbędzie się w sobotę, 20 marca o godzinie 19.00. Zatytułowany jest „Chopin w Dolinie Pałaców i Ogrodów”, a dla publiczności zagra na fortepianie i zaśpiewa Magdalena Żuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zzzzzzzz 8-03-2010 20:17
ale napuszone towarzystwo...
~Meloman 8-03-2010 23:42
Staram się bywać regularnie na Muzykaliach Staniszowskich. Namówiłem znajomych z Wrocławia na niedzielny koncert. Wyszli zachwyceni koncertem, ale także niepowtarzalną atmosferą panującą w Pałacu Staniszów. Przekazuję w ich imieniu wyrazy uznania dla Fundacji Pałacu Staniszów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group