Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3363
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rogaty pomnik na jeleniogórskiej starówce

Niedziela, 4 maja 2008, 7:30
Aktualizacja: 7:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rogaty pomnik na jeleniogórskiej starówce
Fot. TEJO
Pod koniec czerwca miastu przybędzie nowy monument. Ma to być niespodzianka głównie dla młodzieży i gości. Dar zaczyna nabierać już jelenich kształtów w jednej z odlewni brązu.

– Jaką niespodziankę przygotowują połączone siły Klubu Rotary Karkonosze, Jeleniogórskiego Forum Samorządowego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i magistratu?

Póki co, to sekret. Nam jednak udało się uchylić rąbka tajemnicy. W śródmieściu, na placyku przed hotelem Jelonek przy ul. 1 Maja stanie… jeleń w naturalnych wymiarach. Jak będzie wyglądał?
Ryszard Dzięciołowski, przedsiębiorca i były radny, który finansuje projekt, nie chce zdradzać żadnych szczegółów. – To ma być niespodzianka – mówi – dlatego na razie nie chcemy mówić o niej głośno.

Jak się dowiedzieliśmy, obok rzeźby mają się ponoć pojawić ławeczki, które zachęcą jeleniogórzan i turystów do częstego przebywania i fotografowania się w okolicach pokaźnego posągu.

Nie będzie to pierwsze wyobrażenie zwierzęcia herbowego naszego miasta. Rogacze, które widnieją nad bramą byłych koszar przy ul. Grunwaldzkiej, są tam już od prawie 80 lat. Pochodzą z Maciejowej, gdzie do lat 30. minionego wieku stanowiły ozdobę tamtejszego pałacu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group