Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3203
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzinny piknik w SOSW

Sobota, 26 maja 2018, 8:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 6:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzinny piknik w SOSW
Fot. Przemek Kaczałko
Placówka Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Grottgera gościła wczoraj (25.05) rodziny dzieci niepełnosprawnych, które miały kolejną okazję na integrację i wspólną zabawę. Tegoroczna edycja Rodzinnej Majówki odbyła się pod hasłem "Piękna nasza Polska cała".

Piękna pogoda oraz pozytywny nastrój to doskonałe powody, aby zorganizować piknik pod gołym niebem. Z taką właśnie inicjatywą rok temu rozpoczęto Rodzinne Majówki w placówce przy ul. Grottgera. Wczorajsza zabawa odbywała się pod hasłem inspirowanym 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rodzice tak licznie przybyli - powiedział Jacek Hamowski, wicedyrektor SOSW, który nie krył dumy z zaangażowania rodziców i pracowników szkoły oraz radości podopiecznych. Na przybyłych do placówki czekało wiele atrakcji - był grill, ognisko, stoisko z produktami regionalnymi, rozmaite konkurencje dla dzieci i rodziców, a także cieszące się dużą popularnością alpaki, które mają wartość terapeutyczną. - To nie tylko piękne zwierzęta, ale też bardzo sympatyczne i alpakoterapia cieszy się coraz większym powodzeniem - dodał J. Hamowski.

Chętni mogli też skorzystać z przejażdżki quadem, obejrzeć pokaz judo i spróbować swoich sił w tej konkurencji sportu, przejść naturalną ścieżkę edukacyjną, wziąć udział w konkursach i wielu innych zabawach. Przez całą imprezę uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń i integracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group