Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4309
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzina

Czwartek, 11 października 2018, 0:02
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 12:04
Autor: TS: KKW SLD Lewica Razem
Jelenia Góra: Rodzina
Fot. KKW SLD Lewica Razem
Szczęśliwe miasto to takie, które aktywnie wspiera i buduje warunki dla rodzin mieszkających, pracujących oraz wychowujących dzieci w jego granicach. Miasto wspierające rodzinę to także miasto silne bezpieczeństwem socjalnym swoich mieszkańców.

Aktywne wspieranie bezpieczeństwa i rozwoju rodzin zamieszkujących Jelenią Górę powinno skupić się na kilku elementach. Po pierwsze stworzenie w naszym mieście programu uwzględniającego budowanie mieszkań komunalnych oraz socjalnych. Tanie mieszkania pod wynajem powinny być dla władz miasta priorytetem na przyszłą pięcioletnią kadencję.

Jeśli chcemy zachęcić rodziny do osiedlania się w granicach miasta warto wyjść naprzeciw ich problemom. Te znajdują się na każdej płaszczyźnie, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca w żłobkach oraz przedszkolach. Celem sprawnie zarządzanego miasta powinno być zapewnienie miejsca dla wszystkich dzieci. To jednak stanowić może dobry początek polityki ukierunkowanej na rodzinę. Wspieranie dzietności w okresie niżu demograficznego powinno być skutecznie realizowane nie tylko na szczeblu ogólnokrajowych, ale także i lokalnym. Jeśli udało się to w innych miastach uda się także i u nas. Dlatego chcemy ustanowić program wspierający rodziny noworodków urodzonych w naszych Jeleniogórskich rodzinach. Program 1000+ dla niemowlaka to jednorazowo wypłacana kwota, która może wesprzeć młodych rodziców na samym początku rodzicielstwa i odciążyć przynajmniej w pewnym stopniu domowe budżety. W końcu odciążeniem powinno być także ustanowienie zwolnienia podatkowego dla tych rodzin, które postanowią osiedlić się i zakupią dom lub mieszkanie w Jeleniej Górze.

Ostatnim elementem jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla młodzieży szkolnej oraz seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia. Pamiętajmy także, że członkami naszych rodzin są nie tylko osoby młode, ale właśnie seniorzy o których także nie możemy zapominać. Najwyższy czas by przyszła Rada Miasta zadbała o wprowadzenie w Jeleniej Górze Karty Seniora. Zawartość Karty oferowałaby przede wszystkim zniżki na wydarzenia kulturalne oraz promocje w miejscach często odwiedzanych przez osoby starsze.
Jelenią Górę możemy zmienić razem zagłosuj 21 października na KKW SLD Lewica Razem

Zdrowie

Ekologia i polityka czystego powietrza

Sfinansowano z KKW SLD Lewica Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
513
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię suschi, ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu pięknieje
 
Aktualności
Święto Karkonoskiego Parku Narodowego
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group