Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 9010
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekologia i polityka czystego powietrza

Poniedziałek, 8 października 2018, 10:05
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 7:01
Autor: TS: KKW SLD Lewica Razem
Jelenia Góra: Ekologia i polityka czystego powietrza
Fot. KKW SLD Lewica Razem
Smog stanowi poważny problem dla miast w całej Polsce. Dla Jeleniej Góry, która od wielu lat jest miastem turystycznym z uzdrowiskiem Cieplice w swoich granicach, zanieczyszczenia powietrza stanowią prawdziwe wyzwanie. Wychodząc naprzeciw temu palącemu problemowi proponujemy rozwiązania, które nie tylko przyczynią się do niwelacji zagrożeń smogowych, ale także poprawią jakość życia samych mieszkańców. Da się ten efekt uzyskać poprzez wprowadzenie aktywniejszych form wspierania wymiany pieców opalanych koksem lub węglem na ekologiczne.

Konieczne jest wprowadzenie dofinansowania w wysokości 80% poniesionych kosztów na modernizację dla osób, których zwyczajnie nie stać na taką wymianę. To jednak dopiero początek zmian, najwyższy czas zadbać o flotę autobusów komunikacji miejskiej. Pierwsze kroki co prawda już poczyniono, ale to za mało jak na potrzeby naszego miasta. Pamiętajmy, że nowoczesne i niskoemisyjne pojazdy to możliwość złapania drugiego oddechu dla miasta dotkniętego problemem smogu.

Pozostają jeszcze dwie rzeczy, które realnie muszą zostać przeprowadzone byśmy mogli z przekonaniem powiedzieć, że technicznie poszliśmy z problemem zanieczyszczeń w Jeleniej Górze do przodu. Pierwszym jest konieczność zwiększenia powierzchni zielonych drugim utworzenie programu dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków tam gdzie nie jest możliwe podłączenie do kanalizacji. W pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o wyznaczenie tych regionów miasta gdzie nasadzenia drzewami mogą mieć pozytywny efekt w walce z pyłami zawieszonymi. W grę wchodzą także tak zwane zielone ściany z przygotowaną irygacją, która sprawia, że rośliny w zasadzie są samowystarczalne. Warto także rozważyć przygotowanie i umieszczenie w obrębie naszego miasta tak zwanych zielonych przystanków z paneli słonecznymi i możliwością podładowania urządzeń mobilnych. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska i walki z zanieczyszczeniami jest jednym z warunków dążenia do szczęśliwego oraz zdrowego miasta jakim powinna być Jelenia Góra.

Jelenią Górę możemy zmienić - razem zagłosuj 21 października na KKW SLD Lewica Razem.

Sfinansowano ze środków KKW SLD Lewica Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
333
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group