Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6502
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rewolucja remontowa w oświacie

Wtorek, 25 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 lipca 2006, 18:24
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rewolucja remontowa w oświacie
Fot. Arkadiusz Piekarz
Nie będą narzekali na asfaltową nawierzchnię boiska uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a gimnazjaliści i licealiści z Żeroma będą mogli myć się pod prysznicami po lekcjach wychowania fizycznego. W placówkach oświaty trwają wakacyjne remonty.

Ich skala w tym roku jest bardzo duża. Odnawiane są dachy, sanitariaty, sale gimnastyczne, boiska, bieżnie. Prace trwają zarówno w szkołach i przedszkolach. Roboty zostaną zakończone najpóźniej na początku września.

Efekty można już zobaczyć przy Szkole Podstawowej nr 2. Asfaltowe boisko, na którym łatwo było o uraz, zostało pokryte sztuczną trawą.
– Jest ona wygodna i odporna. Stanowi murawę kilku szkolnych boisk w Jeleniej Górze, między innymi Gimnazjum nr 3 i „ósemki” – zaznacza Joanna Hanusz, dyrektor Zespołu Obsługi „Oświata”, który zajmuje się modernizacją szkolnych terenów i budynków.
Do tego jest nowoczesna bieżnia poliuratenowa

Całkowitemu remontowi poddawane są sanitariaty w przybudówce do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego. „Oświata” zakłada, że upora się z tym jeszcze przed końcem wakacji. Będzie to spore udogodnienie dla uczniów, którzy po lekcjach wf nie mieli możliwości umycia się.
Remontowany jest także pokój nauczycielski. Ekipy planują także izolację sali gimnastycznej.

Takie roboty polegające na nowoczesnej technice podcięcia trwają w sali przy Zespole Szkół Licealno-Zawodowych nr 2. Zawilgocony obiekt przy ulicy Kilińskiego w ten sposób zostanie osuszony.

Powiększana jest sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Okrzei. Dzieci nie miały tam do tej pory sali z prawdziwego zdarzenia. Po przebudowie obiekt będzie miał 160 metrów kwadratowych powierzchni.
W budynku placówki zlikwidowano śmierdzące ubikacje na pierwszym piętrze. Sanitariaty przeniesiono do piwnicy.

Remontowany jest dach budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych przy ulicy Piłsudskiego. Takie same prace zaczną się na dachu basenu Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Moniuszki.
Roboty modernizacyjne trwają także w kilku przedszkolach miejskich oraz w wielu innych placówkach oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group