Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9486
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Parku Zdrojowego zaklepana

Środa, 2 września 2009, 8:57
Aktualizacja: Środa, 27 lipca 2011, 8:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rewitalizacja Parku Zdrojowego zaklepana
W Parku Zdrojowym nie będzie placu zabaw dla dzieci.
Fot. TEJO
Urząd Marszałkowski pozytywnie rozpatrzył wniosek o dofinansowanie prac w cieplickim Parku Zdrojowym. Przyznał na ten cel 10 i pół miliona złotych. Resztę dołoży miasto.

O wsparcie z budżetu województwa ubiegało się dziesięć gmin uzdrowiskowych. Żadna nie została bez pomocy. W sumie zarząd rozdysponował 50 milionów złotych. Wśród beneficjentów jest uzdrowiskowa część Jeleniej Góry oraz plan rewitalizacji jednego z piękniejszych zakątków Cieplic – Parku Zdrojowego

Przyznanie pieniędzy oznacza, że nie ma już przeszkód przed rozpoczęciem robót w zdrojowych „ogrodach”. Śmiały plan zakłada nawiązanie do wyglądu parku sprzed lat. Będą nowe nasadzenia, inaczej wytyczone alejki, pojawi się także żeliwne ogrodzenie oraz elementy małej architektury ogrodowej nawiązującej do początku XIX wieku.

Są też punkty wzbudzające kontrowersje: po rewitalizacji Park Zdrojowy będzie zamknięty dla rowerzystów. Nie będzie też w nim placów zabaw dla najmłodszych. Wszyscy chętni na inne rozrywki niż spacerowanie i siedzenie na ławeczkach, będą musieli udać się do pobliskiego Parku Norweskiego.

Prace przy rewitalizacji parku zaczną się w przyszłym roku. Mają kosztować około 14 mln. 900 tysięcy złotych. Po parkowych alejkach w nowej szacie będzie można spacerować w 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group