Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5368
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Remontujcie, lub oddajcie dworce samorządom!

Środa, 26 marca 2008, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Remontujcie, lub oddajcie dworce samorządom!
Fot. TEJO
Taki apel trafi na biurko ministra transportu z listą najbardziej zaniedbanych stacji kolejowych na Dolnym Śląsku.

Zadba o to Polska Gazeta Wrocławska, która ogłasza w środowym wydaniu rozpoczęcie tworzenia katalogu zniszczonych dworców kolejowych. Gazetę porusza marazm PKP, które – jak pies ogrodnika – same nie remontują swojej własności, lecz także nie pozwalają na przejęcie jej przez samorządy.

- Żaden dolnośląski wójt, burmistrz, ani prezydent nie okazał się jeszcze tak odważny, jak wójt gminy Węgierska Górka na Żywiecczyźnie, który złożył doniesienie do prokuratury w sprawie tamtejszego dworca. Uznał, że chyląca się ku ruinie budowla może zagrozić życiu ludzi – czytamy w PGWr.

Dziennik wymienia kilka stacji, które niegdyś były powodem do dumy, a dziś są godnymi pożałowania ruinami tylko i wyłącznie z winy właściciela, który zaniedbał ich remontu. Takich dworców, oczywiście, nie brakuje w regionie jeleniogórskim. Długo by można wymieniać: stacje w Jeleniej Górze, Cieplicach, Sobieszowie, Szklarskiej Porębie, Marciszowie.

Praktycznie wszędzie, dokąd jeszcze jeżdżą pociągi, oraz tam – gdzie już jeździć przestały – stacje kolejowe straszą. Mamy nadzieję, że akcja PGWr okaże się skuteczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group