Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2934
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remontują po 20 latach oczekiwań

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 20 maja 2010, 10:20
Aktualizacja: 10:21
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczoraj rozpoczęły się prace na ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu. Po zakończeniu tej inwestycji jezdnia zyska nową nawierzchnię, pojawią się też nowe chodniki, dodatkowe miejsca parkingowe i oświetlenie. Prace zakończą się w przyszłym roku, a ich koszt to około dwa mln zł.

Remontem ulicy Sygietyńskiego na odcinku między budynkiem Poczty Polskiej a kościołem św. Jana Apostoła i Ewangelisty, zajmie się Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg na to zadanie kwotą 1 mln 252 tys. zł.

Ulica Sygietyńskiego była budowana jako droga osiedlowa, konstrukcja tej nawierzchni była więc bardzo mizerna i nastawiona na ruch lekki. Teraz jest ona mocno obciążona zarówno autobusami PKS – u, MZK i innymi pojazdami. Robią się tam ogromne dziury, dlatego zapadła decyzja o konieczności jej wzmocnienia.
– W tym celu zostanie zastosowana nowa technologia, którą na obecną nawierzchnię zostanie nałożona stalowa siatka – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Poza remontem drogi, wybudowany zostanie nowy chodnik przy kościele, którego obecnie tam brakuje. Obecnie już wycięto tam drzewa, na miejscu których ułożony zostanie chodnik z kostki brukowej. Prace rozpoczęto od strony Kościoła, gdzie pojawiło się zwężenie ulicy. Czynny jest tam jeden pas ruchu.

Ustawiono tez znak ograniczający prędkość do 30 km/ h. W przyszłości zmodernizowane zostaną też istniejące chodniki, które będą częściowo przystosowane do ruchu rowerowego. Na wniosek mieszkańców, na części pasów zieleni zostanie wybudowane kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

W tym roku na część tych prac w budżecie miasta zarezerwowano 400 tys. zł. Pozostała kwota ma się znaleźć w budżecie miasta w roku następnym.
Cała inwestycja ma się zakończyć 31 lipca 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group