Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4000
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remontują po 20 latach oczekiwań

Czwartek, 20 maja 2010, 10:20
Aktualizacja: 10:21
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remontują po 20 latach oczekiwań
Fot. Angela
Wczoraj rozpoczęły się prace na ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu. Po zakończeniu tej inwestycji jezdnia zyska nową nawierzchnię, pojawią się też nowe chodniki, dodatkowe miejsca parkingowe i oświetlenie. Prace zakończą się w przyszłym roku, a ich koszt to około dwa mln zł.

Remontem ulicy Sygietyńskiego na odcinku między budynkiem Poczty Polskiej a kościołem św. Jana Apostoła i Ewangelisty, zajmie się Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg na to zadanie kwotą 1 mln 252 tys. zł.

Ulica Sygietyńskiego była budowana jako droga osiedlowa, konstrukcja tej nawierzchni była więc bardzo mizerna i nastawiona na ruch lekki. Teraz jest ona mocno obciążona zarówno autobusami PKS – u, MZK i innymi pojazdami. Robią się tam ogromne dziury, dlatego zapadła decyzja o konieczności jej wzmocnienia.
– W tym celu zostanie zastosowana nowa technologia, którą na obecną nawierzchnię zostanie nałożona stalowa siatka – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Poza remontem drogi, wybudowany zostanie nowy chodnik przy kościele, którego obecnie tam brakuje. Obecnie już wycięto tam drzewa, na miejscu których ułożony zostanie chodnik z kostki brukowej. Prace rozpoczęto od strony Kościoła, gdzie pojawiło się zwężenie ulicy. Czynny jest tam jeden pas ruchu.

Ustawiono tez znak ograniczający prędkość do 30 km/ h. W przyszłości zmodernizowane zostaną też istniejące chodniki, które będą częściowo przystosowane do ruchu rowerowego. Na wniosek mieszkańców, na części pasów zieleni zostanie wybudowane kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

W tym roku na część tych prac w budżecie miasta zarezerwowano 400 tys. zł. Pozostała kwota ma się znaleźć w budżecie miasta w roku następnym.
Cała inwestycja ma się zakończyć 31 lipca 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group