Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2337
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Remont drogi w Miłkowie – będzie II etap

Czwartek, 10 grudnia 2020, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Remont drogi w Miłkowie – będzie II etap
Fot. Starostwo Powiatowe
Trwają prace remontowe na drodze powiatowej nr 2755D w Miłkowie. Inwestycja prowadzona jest przez Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych na odcinku o długości 375 metrów - od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 366 do skrzyżowania z drogą gminną przy ul. Szkolnej.

W projekcie jest: frezowanie zniszczonych odcinków jezdni na powierzchni około 3145 metrów kwadratowych, skropienie asfaltem oczyszczonej nawierzchni i ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego o grubości 4 cm (warstwa ścieralna). Koszt to 141 tys. złotych.

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy kolejnego odcinka tej drogi. Plany przewidują: przebudowę nawierzchni i konstrukcji drogi, względem istniejącej zabudowy i istniejącego odwodnienia, unormowanie jednej lub płynnej szerokości jezdni, dostosowanie projektowanej nawierzchni do istniejących skrzyżowań, zjazdów, zatok i zabudowy, przebudowę: zjazdów, skrzyżowań, zatok, poboczy gruntowych, poboczy utwardzonych jako jednostronne pobocze utwardzone z kostki betonowej, elementów odwodnienia, obiektów inżynierskich (konstrukcje oporowe, przepusty pod drogą), przebudowę lub wymianę urządzeń bezpieczeństwa ruchu, oznakowania pionowego i poziomego wg projektu stałej organizacji ruchu wraz z budową elementów uspokojenia ruchu (jak np. przejścia wyniesione, progi zwalniające), regulację zieleni przydrożnej.

Twoja reakcja na artykuł?

18
69%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group