Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6302
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajcy rządzą i dzielą

Piątek, 30 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rajcy rządzą i dzielą
Fot. Archiwum
Lokalizacja basenów termalnych, nowe ulice na osiedlu Czarne i założenie specjalnego konta Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 – to decyzje podjęte ostatnio przez radnych miejskich.

Po dyskusji rajcy wskazali na ulicę Dolnośląską jako najlepsze miejsce do budowy aquarparku.
Zainteresowanie jego budową wykazują dwaj inwestorzy. Jeden jest gotów wyłożyć 400 milionów złotych, w tym 100 milionów na budowę basenów, resztę – na pozostałą część kompleksu, w tym hotel.

Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy aquapark powstanie. Do wyboru są dwie oferty. Czy inwestor zostanie wskazany jeszcze za tej kadencji racjów, tego nie wie nikt. – Ważne jest to, że już obowiązują przepisy o partnerstwie publiczno-prywatnym, a to powinno przyspieszyć przygotowania do budowy tego obiektu – usłyszeliśmy od jednego z radnych. Takie partnerstwo zakłada możliwość udziału miasta w inwestycji już po jej wykonaniu.
Dochodami z eksploatacji obiektu można by spłacać część należności firmie, która kompleks basenów termalnych wybuduje.

– Borówkowa, Malinowa, Poziomkowa i Kalinowa – te trakty wpiszą się w jeleniogórski plan miasta.
– Zostały wyodrębionione z ulicy Czarnoleskiej, gdzie był kłopot z numeracją poszczególnych posesji. Powstały też na zabudowanych polnych drogach – wyjaśnia radny Jerzy Łużniak.

Kłopotu z wypłatą pieniędzy za pracę w komisjach egzaminacyjnych nie będą raczej mieli nauczyciele ZSO nr 1 im. Żeromskiego. Środki z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotychczas wpływały na konto oddziału Kuratorium Dolnośląskiego w Jeleniej Górze. Radni zdecydowali, że szkoła może mieć tak zwane „subkonto”, na które bez pośrednictwa wpłyną złotówki dla egzaminatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group