Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7266
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radni od rozwoju mówią "nie" Castoramie

Wtorek, 10 czerwca 2008, 0:12
Aktualizacja: Środa, 11 czerwca 2008, 8:19
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Radni od rozwoju mówią "nie" Castoramie
We wtorek radni mogą "zapalić" zielone światło dla powstania w tym miejscu dużego obiektu handlowego, na który czeka wielu jeleniogórzan.
Fot. TEJO
Pięć głosów przeciw budowie budowlanego marketu i trzy za oddali w poniedziałek radni zasiadający w komisji rozwoju rady miejskiej. Dziś (wtorek) projekt uchwały, od którego zależy powstanie placówki, trafi pod obrady wszystkich rajców.

Przedstawiciele firmy przekonywali radnych z komisji, że miasto skorzysta na tej inwestycji, również dlatego, że Castorama przeznaczy własne pieniądze na przebudowę skrzyżowania Jana Pawła II i Grunwaldzkiej.

Claude Aquart, dyrektor generalny Castorama Polska, oświadczył, że jego firma przeznaczy ponad dwa miliony złotych na przebudowę skrzyżowania. Nie przekonało to jednak rajców, którzy wskazywali, iż proponowane w koncepcji prace nie rozwiążą coraz poważniejszego gordyjskiego węzła, jaki tworzy się w tym miejscu każdego dnia.

– Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji, ale część radnych uważa, że musimy mieć większe gwarancje, że przebudowa skrzyżowania rozwiąże problem komunikacyjny - mówił radny Wiesław Tomera.
Chodzi o budowę dwóch rond, które rozwiązałyby problem z przejazdem w tym miejscu i z bezkolizyjnym dojazdem do Castoramy.

Radni proponowali zamianę terenu na inny, należący do miasta. Jednak inwestorzy nie chcieli nawet o tym rozmawiać. Decyzja komisji nie jest wiążąca dla rady i na wtorkowej sesji rady miejskiej radni zagłosują tak, jak im sumienie podpowiada. Chyba że zostanie wprowadzona dyscyplina partyjna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group