Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6040
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Puchar Świata w narciarstwie klasycznym razem z Czechami

Piątek, 1 lutego 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:47
Autor: DUM
Już jutro (2 lutego) w Harrachovie zostanie podpisane porozumienie, na mocy którego Polacy i Czesi będą wspólnie działać na rzecz organizacji organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym w 2016 roku. Formuła zakłada organizację skoków narciarskich w Harrachovie, a biegów na Polanie Jakuszyckiej.

- Porozumienie zostanie zawarte pomiędzy: Polskim Związkiem Narciarskim, Województwem Dolnośląskim, Szklarską Porębą oraz Czeskim Związkiem Narciarskim, Krajem Libereckim i Harrachovem. W najbliższą sobotę, w godzinach 11-13.00, a więc tuż przed  konkursem w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Harrahovie, odbędzie się spotkanie wszystkich stron porozumienia, podczas którego zostanie podpisany dokument. Swoje podpisy złożą na nim między innymi: Apoloniusz Tajner, prezes PZN, wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński oraz Lukas Sobotka, prezes Czeskiego Związku Narciarskiego – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bliskie położenie Szklarskiej Poręby i Polany Jakuszyckiej (miejsca rozgrywania zawodów w narciarstwie biegowym) oraz Harrachova – dysponującego skocznią narciarską, predysponuje te miejscowości do wspólnej organizacji zawodów Pucharu Świata. Z tego względu, zgodnie z porozumieniem, które zostanie podpisane w sobotę,  polski i czeski związek narciarski złożą wspólnie wniosek do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o wspólną organizację zawodów Pucharu Świata (Nordic Festival) w Harrachovie i Szklarskiej Porębie w styczniu 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group