Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 8237
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Puchar Świata w narciarstwie klasycznym razem z Czechami

Piątek, 1 lutego 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:47
Autor: DUM
Już jutro (2 lutego) w Harrachovie zostanie podpisane porozumienie, na mocy którego Polacy i Czesi będą wspólnie działać na rzecz organizacji organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym w 2016 roku. Formuła zakłada organizację skoków narciarskich w Harrachovie, a biegów na Polanie Jakuszyckiej.

- Porozumienie zostanie zawarte pomiędzy: Polskim Związkiem Narciarskim, Województwem Dolnośląskim, Szklarską Porębą oraz Czeskim Związkiem Narciarskim, Krajem Libereckim i Harrachovem. W najbliższą sobotę, w godzinach 11-13.00, a więc tuż przed  konkursem w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Harrahovie, odbędzie się spotkanie wszystkich stron porozumienia, podczas którego zostanie podpisany dokument. Swoje podpisy złożą na nim między innymi: Apoloniusz Tajner, prezes PZN, wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński oraz Lukas Sobotka, prezes Czeskiego Związku Narciarskiego – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bliskie położenie Szklarskiej Poręby i Polany Jakuszyckiej (miejsca rozgrywania zawodów w narciarstwie biegowym) oraz Harrachova – dysponującego skocznią narciarską, predysponuje te miejscowości do wspólnej organizacji zawodów Pucharu Świata. Z tego względu, zgodnie z porozumieniem, które zostanie podpisane w sobotę,  polski i czeski związek narciarski złożą wspólnie wniosek do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o wspólną organizację zawodów Pucharu Świata (Nordic Festival) w Harrachovie i Szklarskiej Porębie w styczniu 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
646
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – przeżyjmy to jeszcze raz
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group