Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5737
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pstrokacizna rządzi nie tylko w alei Wojska Polskiego

Środa, 24 września 2008, 9:51
Aktualizacja: 9:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pstrokacizna rządzi nie tylko w alei Wojska Polskiego
Fot. TEJO
Nie ma pieniędzy na remont całej kamienicy? Dla niektórych dzierżawców i właścicieli nie jest to problem. Malują tylko fragmenty ścian, które stykają się bezpośrednio z zajmowaną powierzchnią. Efekt bywa koszmarny.

Zabytkowe kamienice upstrzone fragmentami w różnych kolorach nie dodają uroku wielu zakątkom miasta. – Lepsze to niż sypiące się tynki – argumentują ci, którzy dokonują prac na własną rękę. Sam pomalowany kawałek elewacji wygląda nieźle, ale w zestawieniu z resztą rezultat bywa odwrotny od zamierzonego.

Dzieje się tak nie tylko w przyziemiach poniemieckich kamienic. To częste zjawisko na piętrach. Lokatorzy uważają, że jak pomalują „swój” kawałek elewacji, to będzie ładniej. Zupełnie nie biorą pod uwagę efektu całości. Jak tynk sypie się im na balkonie, uzupełniają go nie zważając, że fragment ściany sąsiada jest w fatalnym stanie.

Wszystko wskazuje na to, że w tej kwestii będzie obowiązywała „samowolka”, a już teraz przepisy są bardzo liberalne. – O ile nie jest to obiekt wpisany do rejestru zabytków, a dokonywane zmiany mieszczą się w przepisach prawa budowlanego, nie ma żadnych przeszkód do takich upiększeń – dowiedzieliśmy się w wydziale architektury i urbanistyki magistratu. Od stycznia przyszłego roku uregulowania w tym zakresie będą jeszcze mniej rygorystyczne.

Wszystko zależy więc od gustu wykonawców. A o gustach – jak wiadomo – się nie dyskutuje. Można debatować o bezguściu, ale to już zupełnie inna sprawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group