Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygoda z ortografią

Poniedziałek, 5 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:34
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Przygoda z ortografią
Z nowym sposobem skutecznej nauki poprawnego pisania po polsku zapoznali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. W pokonaniu ortograficznych barier dzieciom pomagają komputer i… kolory.

Ortograficzne pułapki zawarte w wyrazach mają rozmaite barwy. W ten sposób uczniom łatwiej zapamiętać słowa, w których łatwo popełnić błąd. Dyktanda są składnikiem programu komputerowego i metody dydaktycznej zwanej "Ortofrajdą". Oprócz pisania multimedialnych dyktand, dzieci bawią się w gry skojarzeniowe, co znacznie ułatwia przyswojenie zasad polskiej pisowni.
- Program Kolorowa Ortografia to także sposób na odciągnięcie uczniów od gier komputerowych, w których jest dużo przemocy i agresji - wyjaśnia Dorota Kokoszka, nauczycielka, która w pracy stosuje metodę "Ortofrajdy".

- Wiedza podana w sposób odmienny od tradycyjnego zawsze wzbudza wśród dzieci większe zainteresowanie. Już przez to młodzi ludzie uczą się chętniej i nawet podświadomie łatwiej zapamiętują materiał - usłyszeliśmy od pomysłodawców. Kiedyś były to wciąż popularne książki, na przykład "Ortografia na wesoło". Dziś, kiedy komputer jest narzędziem powszechnie dostępnym, pedagodzy coraz częściej stosują go nie tylko na lekcjach informatyki.

Uczniowie "dziesiątki" zapoznali się z nowym programem, zobaczyli kilka multimedialnych dyktand i wzięli udział w konkursie. Nauczyciele języka polskiego mieli okazję do wymiany doświadczeń z pomysłodawcami i twórcami nowej metody nauczania ortografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group