Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3282
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojanów: Przeżyli razem 50 lat!

Wtorek, 1 października 2019, 7:02
Aktualizacja: Środa, 2 października 2019, 15:28
Autor: WAC
Wojanów: Przeżyli razem 50 lat!
Fot. UG Mysłakowice/Grzegorz Truchanowicz
Szczególna uroczystość, która od kilku lat na stałe wpisała się w kalendarz imprez w gminie Mysłakowice, odbyła się w ostatnią niedzielę (29.09) w Pałacu Wojanów. Siedmiu parom małżeńskim, które przeżyły wspólnie 50 – lat wręczono przyznane przez Prezydenta RP, na wniosek kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W tym roku, oprócz par, które obchodziły Złote Gody zaproszono 11 par małżeńskich (z co najmniej 60 – letnim stażem), które pełniły rolę par honorowych. W uroczystości łącznie z rodzinami jubilatów i zaproszonymi gośćmi wzięło udział około 240 osób.

Ceremonii odznaczenia „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” siedmiu par dokonał wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa. Dodatkowo wręczył owym parom listy gratulacyjne i wiązanki kwiatów. Natomiast gospodarz uroczystości, wójt gminy Michał Orman w asyście kierownika USC Doroty Kapuścińskiej, uhonorował wszystkie pary małżeńskie statuetkami okolicznościowymi, albumami "Mysłakowice dawniej i dzisiaj" , a także skomponowanymi w tonacji jesiennej  wiązankami kwiatów.

Miłym akcentem, który dostarczył  wszystkim gościom zabawy a samym jubilatom wzruszenia, było odtworzenie przygotowanej przez pracowników Urzędu Stanu Cywilnego na podstawie rodzinnych fotografii , krótkiej prezentacji multimedialnej. Jak to na każdym weselu tak i tym  "Złotym Weselu" nie zabrakło szampana oraz weselnego tortu. Podczas uroczystości, gościom weselnym skocznie przygrywał Zespół Ludowy Karkonosze. Całą uroczystość zakończono wspólną fotografią w pałacowym ogrodzie.

Twoja reakcja na artykuł?

26
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group