Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3486
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Przetarg rozstrzygnięty

Sobota, 6 kwietnia 2019, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019, 12:02
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Przetarg rozstrzygnięty
Fot. Dolnośląski Park Innowacji i Naukii
Konsorcjum firm Torpol z Poznania oraz Pre–Fabrykat z Miłkowa najprawdopodobniej wybuduje Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Na przetarg zorganizowany przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki wpłynęły trzy oferty. Zwycięska opiewa na 188 milionów złotych. Pozostałe oferty złożyły: konsorcjum Porr, Akme, Elektromontaż Rzeszów (175,18 mln zł) oraz konsorcjum IDS-Bud, Mosty Łódź (189,42 mln zł ). Przy wyborze wykonawcy pod uwagę brano: cenę (60 proc.), doświadczenie kluczowego personelu (10 proc.) oraz metodykę wykonawcy (30 proc.).

Teraz biorące udział w postępowaniu podmioty mają dwa tygodnie na ewentualne odwołania. Jeśli takowych nie będzie, ze zwycięskim konsorcjum zostanie podpisane umowa na wykonawstwo inwestycji. Jej realizacja ma potrwać 19 miesięcy. Część prac przygotowawczych na Polanie Jakuszyckiej (wyburzenie starych obiektów i usunięcie elementów sieci energetycznej) zostało już wykonanych.

Inwestycja realizowana na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach ma na celu modernizację i rozbudowę infrastruktury, aby w tym miejscu było możliwe rozgrywanie najwyższej rangi zawodów w sportach zimowych (w partnerstwie z sąsiednim Harrachovem w Republice Czeskiej) zgodnie z przepisami FIS i IBU.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group