Zalogowanych: 4

II-liga koszykarzy: Przekonujące zwycięstwo koszykarzy Sudetów

Sobota, 15 stycznia 2011, 20:54
Aktualizacja: Środa, 19 stycznia 2011, 0:04
Zawodnicy Sudetów Jelenia Góra szybko zapomnieli o nieudanej inauguracji rundy rewanżowej, kiedy to przegrali wysoko z Albą Chorzów grając na wyjeździe. W kolejnym starciu o punkty pewnie pokonali groźny MKS Skierniewice 73:57, rewanżując się tym samym rywalom za porażkę 67:70 poniesioną na boisku przeciwników.

Pierwsza połowa pojedynku to wyrównana walka, wyróżniająca się licznymi stratami i słabą skutecznością rzutową. Otwierająca kwarta padła naszym łupem, wygraliśmy 17:15, w drugiej lepsi byli przyjezdni zwyciężając 14:10 i schodząc na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał, wciąż obserwowaliśmy zaciętą rywalizację. Ostatecznie wygraliśmy tą odsłonę 18:14 i przed decydującymi dziesięcioma minutami na tablicy wyników było 45:43.

Ostatnia kwarta to popis naszych koszykarzy, podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza rozbili przyjezdnych 28:14, a w całym meczu 73:57. Po raz kolejny w ważnych momentach nie zawiódł Samiec zdobywając w końcowej fazie spotkania bardzo cenne punkty. Ponadto był on najskuteczniejszym koszykarzem naszego zespołu zdobywając 19 „oczek” przy 46% skuteczności z gry. Dobre zawody rozegrał wracający do Jeleniej Góry Matczak - 13 punktów. Po tej wygranej jeleniogórzanie wciąż znajdują się na pozycji wicelidera rozgrywek II-ligi.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - MKS Skierniewice 73:57 (17:15, 10:14, 18:14, 28:14)

Sudety: Samiec (19), Matczak (13), Czech (12), Wilusz (8), Kozak (7), R. Niesobski (6), Mincel (6), Ł. Niesobski (2), Maryniewski

MKS: Świech (13), Wójcik (10), Zieliński (9), Czaplicki (7), Mąkolski (6), El-Ward (6), Jarosz (6)