Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6150
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedwyborcza wojna o torowisko

Wiadomości: KARPACZ
Czwartek, 2 września 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Bocznicę kolejową przejęliśmy na cele komunikacyjne, a rozbiórka jednego toru ułatwi dojazd do ulicy Kolejowej. Drugi tor pozostanie nietknięty – ripostuje Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza odpierając zarzuty Rafała Gerstena, który samorządowcom wytknął niegospodarność i brak troski o szyny na nieczynnej linii kolejowej.

Ryszard Rzepczyński podkreśla, że to nieprawda, iż samorząd chce rozbiórki całej bocznicy (vide tekst: „Część torowiska w Karpaczu do rozbiórki”). Został zachowany jeden tor, który – jeśli reaktywacja Kolei Karkonoskiej okaże się możliwa – będzie służył do przetaczania pociągów.

Ta część torowiska – po nierozstrzygniętych przetargach (nikt się nie zgłosił), została przejęta przez miasto, ale tylko pod warunkiem wykorzystania jej na cele komunikacyjne. – Rozbiórka jednego toru ułatwi skomunikowanie ulic Kolejowej i Nad Łomnicą – podkreśla zastępca burmistrza Ryszard Rzepczyński odpowiadając na zarzuty twórcy Karkonoskich Drezyn Ręcznych Rafała Gerstena.

Samorządowiec podkreśla, że ataki na władze miasta, które – po wielu perypetiach przejęły nieczynny dworzec kolejowy i obecnie adaptują go na centrum kultury – to element przedwyborczej gry. – Rafał Gersten zamierza wystartować w zbliżających się wyborach na stanowisko burmistrza miasta i pragnie zaistnieć na forum – usłyszeliśmy. Ryszard Rzepczyński dodaje także, że wszystkie dokumenty związane ze sprawą przejęcia dworca i nieczynnego torowiska są jawne i dostępne na stronie internetowej urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 2-09-2010 11:43
DOLNOŚLĄZAK. Jako mieszkańca Kotliny Jeleniogórskiej interesuje mnie czy dolnośląscy urzędniko-samorządowcy w szczególności powiatowi/ mają jakiś pomysł na zagospodarowanie XIX/XX - wiecznego traktu kolejowego z Jeleniej Góry do Karpacza? Czy samorządowcy są w stanie wykorzystać solidną inżynierską budowle /specjalnego przeznaczenia/ - bez niszczenia jej i przekształcania w monstrum? Gersten taki pomysł ma. Chce zainwestować swoje pieniądze.
~były jg 2-09-2010 12:39
Zniszczyć wszystko i zaorać. To aktualne rządy niszczące pamięć a więc i Polskę!
~JaTeż 2-09-2010 15:23
Bardzo dobrze, niech Gersten startuje. Wielu Karpaczan go poprze!
___x 2-09-2010 16:12
zapytam troche nierealnie: te szybkie pociągi które są we Franji i w Japonii to w Polsce jescze w tym tysiącleciu będą?? bo wielu ludzi wolało by wygodnie dojechać nad morze w 2 godz albo do Wrocka w pare minut niż męczyć się autobusem całą noc więc kolej by miała dużo pasażerów a tak przy okazji to w Kowarach w niektórych miejscach torów z pod zarośli już nie widać oraz między szynami już całkiem duże drzewa wyrosły a coś mi się wydaje że przez kowary mogłaby być o wiele krótsza droga do Wrocławia
~aabbaaaaa 2-09-2010 18:40
popieram Gerstena!!
~mim 2-09-2010 18:50
DOLNOŚLĄZAKU! Somorządowcy w Koltlinie Jeleniogórskiej nie mają pomysłu na rewitalizację lini kolejowych. Jeśli nie potrafią doprowadzić do modernizacji skrzyżowania dróg: wojewódzka 367 z powiatową 2741D -obok stacji benzynowej w Mysłakowicach- to daleko im do pomysłów na ożywienie ruchu turystycznego w całej Kotlinie. Piękne niegdyś stacyjki w Mysłakowicach ,Miłkowie,Kowarach rozsypują się i porastają drzewami. Samorząd lokalny śpi i dopiero ożywi się w czasie kampanii wyborczej. -;((
~ 2-09-2010 19:10
napewno gersten lepszy niz ten co jest
~ 2-09-2010 19:45
ludzie tu nie chodzi o prędkość pociągu tylko o piękne tereny Karpacz Kowary kamienna turyści by na pewno podróżowali tymi liniami nie dajmy tego zniszczyć walczmy o przywrócenie pociągów
~Jesienią... 2-09-2010 21:13
Zacznijmy zmiany w Karpaczu od wymiany władz. Koledzy Sobiesiaka powinni odejść w siną dal....
~lajt 2-09-2010 21:18
A mnie w młodości udało się przejechać z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Kowary. Trasa niesamowita - zawijasy w Kowarach no i ten tunel! Do Karpacza też się nieźle jechało, zwłaszcza jak pociąg przed końcówką trasy, aby pokonać duży spadek, mocno się rozpędzał. Dla mnie to była wówczas nie lada atrakcja i dzisiaj było by podobnie. Szkoda, że z wszystkiego co nam najlepiej wychodzi w ostatnich latach to tylko rujnacja i niszczenie ;(
~Zenek. 2-09-2010 22:11
A mysmy w mlodosci wsiadali do pociagu w Milkowie oczywiscie bez biletow i kiedy konduktor dochodzil do nas to wyskakiwalismy z pociagu a potem znowu wskakiwalismy z powrotem i tak zabawa trwala do Karpacza bo pociag poruszal sie z zawrotna szybkoscia 15 km/godz.Czasami zdarzalo sie ze pociag musial podjezdzac do stacji w Karpaczu kilka razy zanim osiagnal cel. chce dodac ze pomiedzy Millkowem a Karpaczem byl najwyzszy spadek torow w owym czasie.
~Zbigniew Leszek 2-09-2010 22:18
ruszyła Kolej Izerska - poczekajmy cały sezon i zobaczymy czy to była trafna decyzja - jak tak - to kolejnym etapem powinna być Kolej Karkonoska. Popieram Rafała bo wie o co walczy i to jest jego trafny wybór - polecam Burmistrzowi Karpacza - aby się zajął bardziej zrujnowaną droga do Karpacza i wytyczonym już przez nasze towarzystwo rowerowe I-KTK-N turystycznym szlakiem rowerowym Karpacz - Jelenie Góra.
~Barejada... 3-09-2010 9:08
To Gersten, swoimi drezynami zniszczył te tory a teraz na nas zwala panie kierowniku. Z powodów politycznych oczywiście. :)
~Skorek 3-09-2010 13:33
Ciekawe kto podjął decyzje o rozbiórce torów i jak to uzasadnił, ciągle tego nie wiemy?
~w'kurzony 11-11-2010 0:27
Rozbiórka torowiska to głupota NIEBYWAŁA, że zacytuję znamienitego stratega, no ale cóż mamy NIEBYWAŁYCH samorządowców i NIEBYWAŁY spadek poziomu oleju w ich makówkach. Po likwidacji infrastruktury kolejowej, górskie kolejki panoramiczne będziemy mogli zobaczyć w takich zacofanych krajach europejskich jak Szwajcaria, Austria, Niemcy czy Francja - to NIEBYWAŁE !!! Wielke UZNANIE, za to co robi Rafał Gersten.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group