Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6700
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedwiośnie na rzecz LGBT

Piątek, 14 czerwca 2019, 16:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przedwiośnie na rzecz LGBT
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (14.06) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyła się akcja Przedwiośnia, czyli młodzieżówki partii Wiosna Roberta Biedronia. Uczestnicy przy pomocy kredy namalowali na bruku tęczę i pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Jak zaznaczył Aleksander Rerich, krótki happening ma pokazać wsparcie dla społeczności LGBT i podobna akcja odbywała się w różnych częściach kraju.

Społeczność LGBT plus jest obecna tak naprawdę wszędzie. Chcemy, aby poczuli wsparcie ze strony mieszkańców Jeleniej Góry - powiedział Aleksander Rerich, koordynator powiatowy Przedwiośnia. - Jest ich coraz więcej. Są z nami również osoby heteroseksualne, ale wspierające akcję - dodał organizator happeningu.

Uczestnicy zwrócili też uwagę na dzisiejsze wydarzenia z Lubina, gdzie grupa narodowców zakłócała akcję Przedwiośnia. Poza działaniami na rzecz LGBT młodzieżówka Biedronia chce też udzielać się na rzecz ochrony środowiska oraz wspierać nauczycieli w ich dążeniu do podwyżek płac.

Uważam, że takie akcje są bardzo ważne. Jest tyle hejtu, że to niewiarygodne. Bałam się, że mogą się spotkać z nieprzyjemnościami, dlatego przyjechałam tutaj - powiedziała Agnieszka Kumek - nauczycielka, która przybyła specjalnie na Plac Ratuszowy, aby wesprzeć młodzież.

Twoja reakcja na artykuł?

30
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
1%
Nudzi
4
3%
Smuci
35
26%
Złości
64
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group